Projekto dalyviai išmėgino modernias laboratorinių darbų priemones ir atliko tiriamuosius darbus
Jurgita MACKEVIČIŪTĖ, Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“ gimnazijos pavaduotoja ugdymui, projekto koordinatorė,
Taip pat skaitykite
Austėja GUMBREVIČIŪTĖ, Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“ gimnazijos mokinė, projekto dalyvė
Lapkričio 11–15 d. 9–11 klasių moksleiviai dalyvavo „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių projekto (KA229) „STEAM within the classroom: solving ecological problems in collaboration“ trečiajame susitikime. Šeši dalyviai iš Portugalijos, devyni dalyviai iš Lenkijos bei dvylika dalyvių iš Lietuvos susitiko Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje. Šio susitikimo tema – „Išsaugokime švarią žemę“.
Gimnazijoje vyko konferencija, kurios metu moksleiviai susipažino su kiekvienos šalies žemės, dirvožemio problemomis ir pristatė savo atliktus tyrimus. Pasidaliję į grupes, kūrė sąmoningumą skatinančius plakatus ir vaizdo filmukus apie ekologines problemas mūsų planetoje.
Pasak lietuvių mokinių grupės projekto dalyvės Brigitos, „Erasmus+“ projektas jai leido pažinti kitų šalių ekologinę situaciją, patobulino jos tiriamąsias kompetencijas bei gamtos mokslų žinias. Ji džiaugėsi proga dirbti komunikuojant anglų kalba ir galimybe pažinti kitos kultūros žmones.
Projekto metu buvo bendradarbiaujama su įvairiais specialistais: gimnazijoje svečiavosi filmo „Sengirė“ režisierius Mindaugas Survila, kuris organizavo diskusiją apie ekologines problemas, taip pat buvo dirbama su tyrėjais iš Gyvybės mokslų centro bei Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA), mokiniai turėjo užsiėmimus mobilioje STEAM laboratorijoje – infomobilyje.
Vienas iš projekto tikslų – plėsti kultūrinį akiratį bei tobulinti užsienio kalbos žinias. Projekto dalyviams suorganizuotas kultūrinis vizitas į Vilnių. Jie aplankė Aušros vartus, Prezidentūrą, Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedrą baziliką ir daug kitų objektų. Taip pat moksleiviai lankėsi Trakų Salos pilyje, Neries regioniniame parke, susipažino su tradiciniais lietuvių patiekalais, šokiais bei muzika.
Straipsnyje pateikiama tik autoriaus nuomonė ir Komisija neatsako už jokį galimą juose pateikiamos informacijos naudojimą.
Jurgitos Mackevičiūtės nuotr.