Kompiuteriniai žaidimai – didelio populiarumo sulaukęs laisvalaikio praleidimo būdas, pritraukiantis vis daugiau žaidėjų tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Valandos, leidžiamos virtualiame pasaulyje gelbstint pakliuvusius į pavojų, leidžiantis į pavojingas misijas, ar tiesiog užsiimant atpalaiduojančia kūrybine veikla suteikia džiugių patirčių, nepatirtų pojūčių ir vilioja grįžti kuo dažniau. Visgi, kokios priežastys lemia neišsemiamą kompiuterinių žaidimų populiarumą? Į šį klausimą atsako internetinė žaidimų parduotuvė „Eneba“.
Žaidimų platformų įvairovė
Visų pirma, visi, susidomėję šia multimedijos pramoga, gali rinktis net iš kelių galimų žaidimų platformų. PC žaidėjai, turintys pakankamai galingus kompiuterius, gali rinktis kelias skirtingas virtualias platformas, kaip „Origin“, „Epic Games“, „Steam“, „GOG“ ir kitas. Šių žaidėjų tarpe dažniausias pasirinkimas yra „Steam“ žaidimai, nes ši platforma – lyderė, išsiskirianti įspūdingu žaidimų asortimentu bei aktyvia žaidėjų bendruomene. Taigi, jei namuose turite kompiuterį su žaidimams tinkančia specifikacija, tereikia išsirinkti patogiausias platformas atsižvelgiant į jų siūlomus žaidimus.
Nemaža dalis žaidėjų renkasi ir žaidimų konsoles. Šiuo metu populiariausi pasirinkimai – „Xbox One“ ir „PlayStation 4“ konsolių modeliai, o taip pat auga ir „Nintendo Switch“ nešiojamų konsolių populiarumas. Konsolių pasirinkimą lemia tiek asmeniniai poreikiai, tiek ekskliuzyvinių žaidimų pasirinkimas, kuriais išsiskiria „Microsoft“, „Nintendo“ ir „Sony“ kompanijų kurtos žaidimų sistemos. Jei norite mėgautis įvairesniu ekskliuzyvų asortimentu, tokiu kaip „God of War“ serija ar prieš metus pasirodžiusiu šedevru „Ghost of Tsushima“, tuomet PS4 žaidimai yra kaip tik jums. „Xbox One“ žaidimai, savo ruožtu, yra ne ką prastesnė opcija: „Halo“, „Forza Horizon“ ir daugelis kitų dėmesio vertų serijų priklauso „Microsoft“ žaidimų sistemoms.
Žaidimai – visiems poreikiams
Norintys žaisti vaizdo žaidimus gali rinktis iš įspūdį keliančio kūrinių asortimento. Žanrų ir tematikos įvairovė svaigina, nuo paprastų, mėgėjiškų „Tetris“ stiliaus „Indie” žaidimų iki modernių, kritikų bei žaidėjų liaupsių sulaukusių „AAA“ tipo šaudyklių ar vaidmenų (RPG) kūrinių. Rinkdamiesi žaidimą, galite išsirinkti kokius nuotykius norite patirti šiandien: pažintines keliones, kelias potencialias pabaigas turinčius naratyvus, nuožmius karus, strateginio planavimo reikalaujančias patirtis, nepamirštamus veikėjus, komandinį darbą su draugais. Pasirinkimų gausa svaigina, o žaidimų elementų įvairovė gali patenkinti kone kiekvieną poreikį.
Taip pat skaitykite
Teigiamos emocijos
Žaidimai padeda atsipalaiduoti, valdyti stresą, o patirtos teigiamos emocijos išlieka ilgam, net ir baigus žaidimą. Vienas iš smagiausių žaidimų aspektų – nuoširdus bendravimas. Pasinerdami į kooperatinio pobūdžio žaidimus, žaidėjai gali veikti išvien su draugais. Šis bendras darbas ne tik stiprina tarpusavio ryšį, bet kartu patiriamos akimirkos, kurios išlieka atmintyje ilgai. Negana to, žaidime iškovojamos pergalės suteikia stiprias teigiamas emocijas, motyvuoja, nesvarbu, ar tai yra maža, ar didelė pergalė. Jos suteikia džiaugsmą, kuris padeda atitrūkti nuo streso, atsipalaiduoti ir pažvelgti dienos rūpesčius kitu kampu. Tokie pasiekimai gali įkvėpti džiaugtis mažomis pergalėmis, o praleistos valandos kitapus ekranų esančiuose virtualiuose pasauliuose palieka šypseną veide net ir baigus žaidimą.
PR