MAK nariai išsamiai susipažino su Trakuose vykstančiais archeologiniais tyrimais. KPD (Dainiaus Viešūno) nuotrauka
Abi Trakų pilys – salos ir pusiasalio – tyrinėtojų dėmesį traukė jau nuo XIX a. Praėjusią savaitę Mokslinės archeologijos komisijos (MAK) nariai apsilankė Trakų salos pilies ir Trakų pusiasalio pilies teritorijose šiuo metu vykstančiuose archeologiniuose tyrimuose.
Išvažiuojamojo MAK posėdžio metu komisijos nariai susipažino su archeologų darbu, archeologiniais radiniais, aptarė tyrimų metodiką, strategiją, darbų metu kylančius klausimus. Vienas iš įdomesnių ir daug mįslių keliančių radinių – auksinis XVI a. žiedas. Kam jis priklausė ir kas jį prieš maždaug 500 metų pametė, archeologai, matyt, nesužinos, tačiau jų radiniai mokslui suteiks daug informacijos apie pilies gyvenimą. Kad ir toks dar vienas įdomus radinys – pilies statymo laikus menanti plyta su išlikusiu šuns letenos įspaudu. Taip pat gausiai rasta strėlių antgalių, siaurakaklis puodas vandeniui, pentinas, nenustatytos paskirties kaulinių dirbinių, sagtelių.
Salos pilies archeologinių tyrimų vadovas – archeologas Tautvydas Bajarūnas. Tyrimais siekiama ištirti kultūrinį sluoksnį, nustatyti jo storį, chronologiją, susiformavimo laiką ir aplinkybes, užfiksuoti statinių liekanas ar kitus archeologinio pobūdžio vertingųjų savybių turinčius objektus. Pusiasalio pilies archeologinių tyrimų vadovė – Monika Dubinskaitė-Šmigelskienė. Pusiasalio pilies tyrimų tikslas – pilnai atidengti žemės paviršiuje neišlikusios buvusios gynybinės sienos aplink Aukų kalną pamatus, kurie bus restauruojami sieną atkuriant. Taip pat atidengti anksčiau restauruotos esamos rytinės gynybinės sienos atkarpos vidinės pusės mūro pamatus restauravimo darbams atlikti. Tuo pačiu bus ištirtas susiformavęs kultūrinis sluoksnis, nustatyta ir užfiksuota kultūrinio sluoksnio stratigrafija, datavimas, atidengtos ir užfiksuotos archeologinės struktūros, ankstesnio užstatymo fragmentai ir jų liekanos, surinkti archeologiniai radiniai.
Taip pat skaitykite
KPD informacija