Lietuvoje nauji automobiliai, kurių kaina siekia dešimtis tūkstančių eurų, nėra prieinami kiekvienam, mūsų šalies transporto parkas yra vienas seniausių Europos Sąjungoje (šalt. Delfi) (vidutinis keleivinio automobilio amžius – beveik 17 m., o ES vidurkis – 11,5 m.), todėl daug aktualiau pasidomėti, ką gali pasiūlyti naudoti automobiliai.
Turint omenyje tai, jog automobilis tampa pagrindine susisiekimo priemone ne tik jį įsigyjančiam asmeniui, bet neretai ir visai šeimai, būtina įsivertinti, kokie kriterijai jums yra svarbiausi, kad išsirinktumėte tinkamiausią variantą.
Naudoti automobiliai reikalauja akylos akies
Paprastumo dėlei šiame straipsnyje neskirstysime, ar norite įsigyti savo pirmąjį automobilį, ar keičiate jau turimą transporto priemonę – nors yra tam tikrų niuansų, bet pagrindiniai principai, perkant automobilį, lieka tie patys.
Pagrindinis iš jų – mašinos amžius. Kuo senesnė transporto priemonė, tuo mažiau joje bus technologinių naujovių bei kitų patogumų, kurie, nors ir nebūtini, į kasdienes keliones gali atnešti daugiau komforto. Tačiau automobilis, turintis mažiau prietaisų, susiduria su mažesne gedimų tikimybe, todėl nereikės skirti papildomų lėšų automobilio taisymui.
Taip pat skaitykite
Su automobilio amžiumi glaudžiai susijusi ir jo rida – nuvažiuotas atstumas. Kadangi naudoti automobiliai neretai būna nuvažiavę šimtus tūkstančių kilometrų dažnai pasitaiko atvejų, kai pardavėjas ridą atsuka, norėdamas pakelti parduodamos transporto priemonės vertę. Žinant automobilio VIN numerį internete galima patikrinti, ar nurodyta rida yra teisinga, todėl tai turėtų būti vienas pirmųjų darbų, kurį atliksite susiradę jums patinkantį automobilį. Taip pat galite vadovautis bendruoju principu, jog vidutiniškai įprastas žmogus per metus nuvažiuos 20-25 tūkst. kilometrų, o jei šis rodiklis aukštesnis, galite tikėtis, jog teks į servisą užsukti anksčiau nei planuota.
Kitas dėmesio vertas aspektas – norimo automobilio markė. Šioje vietoje atsakymą dažniausiai padiktuoja asmeniniai žmogaus norai, o ne objektyvios aplinkybės, tačiau derėtų įvertinti tai, jog vienų gamintojų detalės yra pigesnės ir lengviau prieinamos, tuo tarpu kitų gali reikėti ilgiau palaukti ir daugiau sumokėti. Perkant naudotą automobilį ir neturint didelių pageidavimų, vertėtų atsižvelgti į tai, kokiomis transporto priemonėmis naudojasi žmonės, kurių darbas yra glaudžiai susijęs su jų automobiliu – maisto išvežiotojai ar taksi vairuotojai, kadangi šių profesijų atstovai greitai gendančių ar brangiai išlaikomų automobilių nepirks.
Taip pat nepamirškite ir bandomojo važiavimo, kadangi jo metu galite pajausti automobilį, atkreipti dėmesį į jo valdymą ar pastebėti tam tikrus gedimus, kurių plika akimi nepamatysite.
Žinoma, naudoti automobiliai neretai turi daugiau problemų, tačiau šie kriterijai yra svarbiausi pradedant transporto priemonės paiešką, kadangi jais vadovaujantis yra lengviausia nusibrėžti savo galimybių ribas ir nepaskęsti pasiūlymų jūroje. Tačiau nepamirškite kreiptis ir į profesionalus, jog šie nuodugniai apžiūrėtų automobilį ir įvertintų jo būklę.
Sėkmingų paieškų!