Lietuvos kariai Žalgirio mūšio lauke paminėjo 614-ąsias pergalės metines

Lietuvos kariai Žalgirio mūšio lauke paminėjo 614-ąsias pergalės metines

Minint 614-ąsias pergalės Žalgirio mūšyje metines, kaip manoma istorinėje mūšio vietoje Griunvalde, vyko mūšio masinė inscenizacija ir vienas didžiausių Viduramžių istorijos festivalių. Keli tūkstančiai dalyvių gyveno viduramžiškoje stovykloje tų laikų sąlygomis, apsirengę autentiškais rūbais, rengdami riterių turnyrus, amatų turgus, koncertus ir ruošdamiesi lemtingajam mūšiui.

35 kilogramus sveriančius rekonstruotus XIV a. LDK šarvus ryžosi apsirengti 11 karių iš skirtingų Lietuvos kariuomenės pajėgų ir dalinių bei dar kita tiek kovotojų iš viduramžių rekonstrukcijos klubo „Viduramžių pasiuntiniai“. Į istorinę kovą Žalgirio mūšio lauke šiemet stojo ir 6 žirgai, tarp kurių ir lietuviškų žemaitukų, bei Lietuvos sunkiųjų veislių žirgai.

Nuo 1998 m. Lenkijos organizuojamas renginys subūrė daugiau kaip 500 riterių iš visos Europos su žirgais ir daugiau kaip 30 tūkst. žiūrovų. Kaip spėjama tikrajame kovos lauke vykstanti masinė mūšio inscenizacija organizuojama jau 25-ąjį kartą.

Prieš 614 metų įvykęs mūšis yra laikomas vienu iš didžiausių viduramžių Europoje. 1410 m. liepos 15 d. suvienijus jėgas, Lietuvos ir Lenkijos jungtinėms karinėms pajėgoms pavyko sutriuškinti kryžiuočių ordiną ir pakeisti visos Europos istoriją. Į lemtingąjį mūšį pajėgas vedė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas ir Lenkijos karalius Jogaila.

www.kariuomene.lt informacija, nuotraukų autorius vyr. eil. Andrius Jankauskas

Naujienos iš interneto