Profesionaliai įrengti želdynai, parinkus reikiamus augalus, leidžiantys žaliosiomis erdvėmis džiaugtis kone ištisus metus – sprendimas, kurį galima pasitelkti, puoselėjant tiek gyvenamąsias, tiek ir darbo ar kitos paskirties erdves. Šiame straipsnyje plačiau apžvelgsime priežastis, dėl kurių išpuoselėti želdynai, lyginant su plytelėmis dengta danga ar tiesiog veja – įvairiais atžvilgiais pranašesnis pasirinkimas.
Aplinkos estetika
Nesuklysime teigdami, jog profesionalūs, išpuoselėti želdynai yra tikrų tikriausiai estetika akims: tiek žiūrint į pastaruosius pro namų ar biuro langą ir, juolab, mėgaujantis buvimu gryname ore.
Išaugusi NT vertė
Estetiškas, stilingas aplinkos eksterjeras, kuriame svarbią vietą užima ir žalioji erdvė, sukuria ne tik momentinį estetinį pasigėrėjimą, bet ir padidina nekilnojamojo turto vertę. Būtent ši detalė, tai yra – gėlynai, krūmai, medeliai ir kiti, tarpusavyje bei prie bendro aplinkos stiliaus harmoningai derantys elementai, gali tapti lemiamu argumentu, sprendžiant, kurį būstą, iš pažiūros atitinkantį visus pirkėjo keliamus reikalavimus, įsigyti.
Aplinkos funkcionalumo kūrimas
Profesionalus aplinkos apželdinimas leidžia išnaudoti lauko erdvę maksimaliai funkcionaliai, padalijant pastarąją į skirtingas zonas, skirtas konkrečios veiklos (poilsiui, pramogoms, darbui ir pan.) atlikimui. Paruošus tinkamus gerbūvio projektus, želdiniai gali tapti elementais, padedančiais suformuoti, pavyzdžiui, pasivaikščiojimo takus ar subtiliai paslėpti tam tikras erdves, pavyzdžiui, automobilių stovėjimo aikšteles.
Taip pat skaitykite
Psichologinė ir socialinė nauda
Buvimas natūralioje erdvėje, nesvarbu, jog nuo pastarosios iki Jūsų namų ar darbo vietos neretai yra vos keli žingsniai, mažindamas stresą ir padėdamas atsipalaiduoti, turi akivaizdų teigiamą poveikį emocinei žmogaus sveikatai. Profesionaliai, jaukiai įrengti žalieji kampeliai, pavyzdžiui, prie biuro ar viešosiose erdvėse, skatina mėgautis laisvalaikiu (o gal – tiesiog trumpomis pertraukėlėmis tarp darbų) gryname ore, leidžiant laiką su kitais asmenimis.
Ekologinė nauda
Priėmus sprendimą išnaudoti prie namų ar biuro esantį plotą apželdinimo projektų realizavimui, galite būti tikri, jog kuriate ne tik asmeninę, bet ir naudą globalia prasme. Tokie gyvosios gamtos elementai, kaip medžiai, krūmai bei įvairūs kiti augalai, sugerdami anglies dioksidą ir išskirdami deguonį, prisideda prie oro taršos mažinimo. Taip pat padeda kontroliuoti dirvožemio eroziją bei, sukurdami natūralias buveines vabzdžiams, paukščiams bei kitiems gyvūnams, daro teigiamą poveikį, nukreiptą į biologinės įvairovės didinimą.
Triukšmo slopinimas
Kaip žinia, augalai, ypač – tankesni medžių ir krūmų masyvai, gali prisidėti prie efektyvaus triukšmo lygio mažinimo. Pastaroji, masyvesnių želdinių atliekama funkcija, kurios paskirtis – natūralaus garso barjero kūrimas, ypač reikšminga tais atvejais, kai kalbama apie teritorijas, esančias šalia judrių gatvių ar intensyvaus eismo zonose.
Energijos taupymo aspektai
Kalbant apie aplinkos apželdinimo projektus, įgyvendinamus greta didesnių pastatų ar gyvenamųjų namų rajonų teritorijoje, tikslinga išskirti ir medžių bei krūmų reikšmę efektyvesniam energijos išteklių panaudojimui. Pavyzdžiui, didesni medžiai atlieka savotišką natūralaus barjero nuo saulės ir vėjo funkciją. Vasaros metu, teikdami pavėsį, jie mažina oro kondicionavimo poreikį, o žiemą, saugodami nuo vėjo, gali padėti sumažinti šildymo išlaidas.
Taigi, profesionalų įgyvendinti aplinkos apželdinimo projektai, kalbant apie jų sukuriamą naudą, ne tik padidina estetines aplinkos savybes, bet ir, nors ne kiekvienas apie tai susimąstome, gali prisidėti prie fizinės ir emocinės žmogaus sveikatos, gyvenimo, o kartu – ir visos mus supančios aplinkos kokybės, gerinimo.
Atsakyti