Žymus pasaulio architektas Massimiliano Fuksas domėjosi atkurtais Valdovų rūmais

Žymus pasaulio architektas Massimiliano Fuksas domėjosi atkurtais Valdovų rūmais

Gintarės Tadarovskos nuotr.

Valdovų rūmų muziejuje apsilankė žymus pasaulio architektas, gyvenantis Italijoje, litvakas Masimilianas Fuksas (Massimiliano Fuksas) ir Vilniaus Didžiosios sinagogos archeologinius tyrimus vykdantis Izraelio senienų tarnybos Kasinėjimų ir tyrimų departamento vadovas dr. Džonas Seligmanas (Jon Seligman). Svečiai domėjosi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimu bei Lietuvos Didžiosios sinagogos liekanų išsaugojimo ir eksponavimo galimybėmis.

Apžiūrėdamas autentiškus mūrus ir Valdovų rūmų raidos etapus pristatančią ekspoziciją, M. Fuksas ypač domėjosi išlikusio seniausio Vilniaus medinio pastato eksponavimu ir akcentavo, kad „Valdovų rūmų atkūrimo projektas yra puikus pavyzdys, kaip kūrybiškai jungiamas senasis ir naujasis mūras“.

Valdovų rūmų projektas yra ne kartą sulaukęs teigiamo ekspertų vertinimo Danijoje, Italijoje, Latvijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, JAV ir kitose šalyse. 2016 m. rūmų maketas buvo pristatomas 15-ojoje tarptautinėje architektūros parodoje – Venecijos bienalėje (Italija). Valdovų rūmai, kaip atkurtos istorinės rezidencijos, taip pat svarbaus nacionalinio identiteto ženklo bei istorinės atminties susigrąžinimo projektas, yra įvardytas kaip vienas įdomiausių iš 200 įvairių epochų ir pasaulio šalių paveldo atkūrimo pavyzdžių Miuncheno technikos universiteto Architektūros muziejaus Naujausių laikų pinakotekoje surengtoje tarptautinėje parodoje „Rekonstrukcijos istorija – istorijos konstrukcija“. Beje, italai, baltarusiai, latviai ir vokiečiai yra ne kartą minėję, kad mokosi ir semiasi patirties iš Vilniaus Valdovų rūmų atkūrimo projekto.

Valdovų rūmų inform.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.

Naujienos iš interneto