Ar saulės elektrinės įrengimas vis dar apsimoka?

Ar saulės elektrinės įrengimas vis dar apsimoka?

Dar visai neseniai visi galėjome stebėti elektros kainų pasiutpolkę, tačiau šiuo metu, panašu, jos palengva grįžta į normalų lygį. Ne paslaptis, kad kainoms išaugus labiausiai džiaugėsi tie, kurie saulės elektrines turi jau seniau – šie gyventojai sutaupė daugiausiai.

Antra vertus, dar tik svarstantiems apie saulės elektrinės įrengimą kyla klausimas, ar elektros energijos kainoms rinkoje nukritus vis dar apsimoka investuoti į saulės modulius ir jų montavimą?

Saulės elektrinės atsiperkamumas

Atsakymo į klausimą, ar saulės elektrinės įrengimas atsipirks, ilgai ieškoti nereikia. Tokia elektrinė tikrai atsipirks, tačiau daug svarbiau yra įvertinti, kada tai nutiks. O atsiperkamumo laikotarpį lemia daugybė kintamųjų. Įtakos turi ir oro sąlygos, klimato šiltėjimas, stogo pasvyrimo kampas, pasirinktos įrangos savybės ir daugelis kitų. Visgi bene daugiausiai lemia namų ūkio suvartojamos elektros energijos kiekis ir kaina rinkoje. Kuo brangiau kainuoja elektra, tuo greičiau atsipirks investicijos į saulės elektrinės įrengimą.

Aktyviai sekantys saulės energetikos temą turėjo pastebėti, kad vidutiniai atsiperkamumo laikotarpiai, kuriuos pateikia srities ekspertai, elektros kainoms pakilus sutrumpėjo kone perpus. Šiuo metu kainos rinkoje stabilizavosi ir primena anksčiau buvusį lygį, tad saulės elektrinių atsiperkamumo laikotarpis vėl išsitęsė. Visgi sutaupyti galima net ir dabar, nes saulės energija yra nemokama, tad savos elektrinės pagaminta energija nieko nekainuoja. Net ir mokėdami perviršio pasaugojimo mokestį, už elektros energiją mokėsite daugybe kartų pigiau, nei vartotojai rinkoje.

Kada saulės elektrinė atsipirks?

Iš esmės saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpis priklauso nuo to, kiek išleisite jos įrengimui. Kaštus sudaro reikalinga įranga ir montavimo darbų kaina. Kuo daugiau elektros energijos norėsite pagaminti, tuo daugiau reikės ir investuoti. Vidutiniškai skaičiuojama, kad visa elektros gamybai reikalinga įranga su įrengimui kainuoja iki kelių tūkstančių už 1kW, o už 10 kW gali tekti sumokėti ir keliolika tūkstančių ar dar daugiau.

Puiki galimybė sumažinti išlaidas ir pagreitinti saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpį yra valstybės parama. Ja gali pasinaudoti visi, pirmą kartą įsirengiantys saulės elektrinę, kurios galingumas iki 10 kW. Ekspertai skaičiuoja, kad tokia kompensacija gali padengti apie trečdalį saulės elektrinės įrengimo kaštų, tad pasinaudoti parama išties naudinga.

Kiek saulės elektrinės leidžia sutaupyti?

Tiksliai atsakyti į šį klausimą yra sudėtinga, nes tai lemia daugybė kintamųjų. Visgi esminis principas yra toks pats, kaip ir vertinant atsipirkimo laikotarpį: kuo brangesnė bus elektra rinkoje, tuo daugiau ir sutaupysite. Pavyzdžiui, jei elektrai per mėnesį išleidžiate 50 eurų, tai vasaromis tiek ir sutaupysite, o šaltojo sezono metu teks mokėti pasaugojimo mokestį, tad sutaupymas keletu eurų sumažės. Žinoma, reikėtų prisiminti, kad kiek sutaupoma galima pradėti skaičiuoti tik tada, kai investicija į saulės elektrinės įrengimą jau atsipirko. Taip pat prisiminkite, kad saulės moduliai yra labai ilgaamžiai, o net jų gamintojų suteikiama garantija dažnai siekia ketvirtį amžiaus ar ilgiau – per tiek lauko saulės elektrinė jums tikrai sutaupys reikšmingą sumą pinigų.

PR

Naujienos iš interneto