Tinkamai parinktas maistas yra ypatingai naudingas visiems gyvūnams. Peržiūrėkite šį gidą ir sužinokite, kokią įtaką maistas turi jūsų keturkojui!
Kokią įtaką šunims turi skirtingos maisto medžiagos?
Ar norite savo keturkojui išrinkti geriausią maistą, tačiau dar kyla daug klausimų? Tada peržiūrėkite šį augintinių gidą ir sužinokite, kokią įtaką šuniui gali daryti tinkamai arba netinkamai parinktas maistas!
Svarbu nepamiršti, kad įvairios maisto medžiagos gali turėti tiesioginę įtaką ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams, todėl kokybiškas šunų maistas yra puiki pradžia, jeigu norite užtikrinti gerą augintinio savijautą! Taigi, ką verta žinoti?
Visų pirma, gyvūnas gali elgtis ganėtinai keistai ir turėti sveikatos problemų, jeigu negaus pakankamai svarbiausių maisto medžiagų – baltymų, riebalų, skaidulų.
Taip pat skaitykite
Pavyzdžiui, baltymai padeda atnaujinti kūno ląsteles (pvz., raumenų, kaulų ląsteles) ir palaiko jų imuninę sistemą. Sveikas šuo yra laimingas šuo, todėl svarbu to nepamiršti, kai kitą kartą ieškosite jiems maisto (internetinėje) parduotuvėje.
Jeigu veterinaras nepasakė kitaip dėl specifinių sveikatos problemų ar ligų, jūsų gyvūnui taip pat reikia ir riebalų. Ar jūsų šuo yra ganėtinai pavargęs ir nerodo noro žaisti arba per daug judėti? Tada nepamirškite, kad būtent riebalai suteikia jūsų keturkojui beveik du kartus daugiau energijos nei, pavyzdžiui, baltymai arba angliavandeniai.
Žinoma, įtakos bendrai gyvūno savijautai turi ir skaidulų kiekis maiste, nes šios medžiagos užtikrina tinkamą virškinimą. Jeigu jūsų šuo yra irzlus ir nenori valgyti, gali būti, kad jo virškinimas yra sutrikęs ir reikėtų šiek tiek pakeisti mitybą. Jeigu norite, kad jūsų augintinis būtų laimingas ir aktyvus, svarbu parinkti jam tinkamiausią skaidulų kiekį – per daug skaidulų gali sukelti viduriavimą, o per mažai skaidulų dažnai turi įtakos vidurių užkietėjimui.
Kaip žinoti, kad gyvūnui netinka jo maistas?
Kartais galima gana greitai pastebėti, jog pasikeitė gyvūno elgesys. Jeigu jūsų šuo irgi pasižymi elgesio pasikeitimais, kurie paminėti šiame gide, verta pagalvoti apie kitas maisto alternatyvas.
Visų pirma, jeigu gyvūnui netinka jo maistas, tai pamatysite ne tik iš jo irzlumo, bet ir iš per didelio arba per mažo svorio, higienos problemų bei blogo burnos kvapo. Šie dalykai turėtų pasitaisyti, kai surasite geresnį maisto variantą.
Netinkama mityba taip pat kartais gali turėti įtakos gyvūno emocinei sveikatai – jis gali jausti daugiau streso, skausmo, nenorėti būti vienas. Ar manote, kad jūsų gyvūnas negauna pakankamai baltymų, aminorūgščių ir kitų svarbių medžiagų iš savo sauso arba šlapio maisto? Tada jis taip pat gali turėti problemų su agresija (ypač agresija dėl maisto saugojimo), gali kramtyti baldus, bandyti pabėgti iš namų arba net ieškoti papildomo maisto šiukšlių dėžėje.
Nors kartais ir nepavyksta atrasti tinkamiausio maisto iš pirmo karto, visada verta stebėti savo augintinį ir įvertinti situaciją, ar jam šis variantas iš tikrųjų suteikia pakankamai energijos bei palaiko jo bendrą savijautą. Jeigu veterinaras nenurodė kitaip, rinkitės pilnavertę mitybą (su baltymais, angliavandeniais, riebalais ir kt.) bei laikykitės maisto porcijų rekomendacijų.
PR