Erekcijos sutrikimai: kaip juos atpažinti ir gydyti?

Erekcijos sutrikimai: kaip juos atpažinti ir gydyti?

Erekcijos sutrikimai – daugeliui vyrų skaudi ir vengiama tema, tačiau žinios apie sveikatą gali padėti išvengti problemų ir paskatinti laiku kreiptis į medikus. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokia būklė yra laikoma erekcijos sutrikimu, kas gali ją nulemti ir kada reikalingas gydymas.

Kas yra erekcijos sutrikimas?

Bendrąja prasme erekcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija yra apibrėžiama kaip būklė, kai vyras ilgą laikotarpį negali pasiekti arba išlaikyti lytiniam aktui pakankamos erekcijos. Ši problema gali sukelti daugybę neigiamų padarinių, jau nekalbant apie gyvenimo kokybės pokyčius. Erekcijos sutrikimai turi ir ilgą psichologinių problemų šleifą: dėl jų gali kilti problemų su antra puse, pasitikėjimo savimi, savivertės ir kitų psichologinių problemų.

Erekcijos sutrikimai gali pasireikšti įvairiai ir priklauso nuo bendros sveikatos būklės bei individualių organizmo savybių. Dažniausiai šią problemą galima atpažinti iš keleto būdingų simptomų. Vienas jų – sunkumai pasiekiant erekciją, kurie nedingsta net ir esant seksualinei stimuliacijai. Kitas simptomas – nepakankama lytiniam aktui erekcija, jos išlaikymas. Bėgant laikui, situacija gali blogėti, erekcijos disfunkciją lydi sumažėjęs lytinis potraukis, o galiausiai – ir psichologinės problemos.

Dėl kokių priežasčių pasireiškia erekcijos sutrikimai?

Kiekvieno paciento atveju erekcijos sutrikimus lėmusios priežastys gali būti individualios, tačiau kaip rizikos veiksnius galima išskirti tam tikras ligas, susijusias su širdies darbu ir kraujotaka, diabetą, hormoninius sutrikimus, nutukimą, taip pat erekcijai gali pakenkti tam tikrų vaistų vartojimas. Erekcijos sutrikimai dažniau pasireiškia vyrams, turintiems žalingų įpročių, vartojantiems daug alkoholio, rūkantiems, vartojantiems narkotines medžiagas.

Antra vertus, erekcijos sutrikimai gali būti nulemti ir psichologinių veiksnių: streso, perdegimo, nerimo, depresijos. Problemą gali paskatinti ir žema savivertė, problemos santykiuose su antra puse. Vis dėlto dažnai nėra vienos priežasties, problemą sukelia keletas veiksnių vienu metu.

Erekcijos sutrikimų diagnostika ir gydymas

Būtent erekcijos sutrikimų diagnostika vyrams kelia daugiausiai baimių, tačiau tai neturi realaus pagrindo. Gydytojas pirmiausiai išnagrinės medicinos istoriją, atliks fizinę apžiūrą, išklausys paciento nusiskundimų. Siekiant patikslinti diagnozę gali būti skiriami kraujo, šlapimo, ultragarso ir kiti tyrimai. Jei medicininių problemų nenustatoma, gydytojas gali įtarti, kad erekcijos sutrikimai atsirado dėl psichologinių priežasčių, tada pacientas nukreipiamas atlikti psichologinį vertinimą.

Svarbiausia yra tai, kad erekcijos sutrikimai daugeliu atvejų gali būti sėkmingai ir net gana paprastai išgydomi. Priklausomai nuo sutrikimų kilmės, taikomi skirtingi metodai, dėl gydymo būdo sprendimą priima gydytojas. Gali būti skiriami vaistai, taikoma hormonų terapija, sudėtingais atvejais atliekamos ir chirurginės, aparatinės procedūros. Kai kuriais atvejais svarbu gydyti ne tik erekcijos sutrikimus, bet ir spręsti šią problemą sukėlusią priežastį, pavyzdžiui, aukštą kraujo spaudimą.

Jei paciento problemas lemia santykių problemos ar psichologiniai veiksniai, gali būti skiriama psichoterapija. Daugeliu atveju gydytojai taip pat rekomenduoja imtis gyvenimo būdo pokyčių: subalansuoti mitybą ir miego bei poilsio režimą, pradėti sportuoti, atsisakyti žalingų įpročių (kava, cigaretės, alkoholis). Atrodo paprasta, tačiau daugeliui vyrų pakeitus gyvenimo būdą išnyksta ir erekcijos sutrikimai.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.

Naujienos iš interneto