Aušros Virvičienės nuotr.
Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtose ugdymo įstaigose, kuriose pagrindinė mokomoji kalba yra lietuvių, rasis daugiau vietų mokytis čia gyvenantiems vaikams. Jas sukurti leis Plėtros programos pažangos priemonė, skirta įgyvendinti įtraukųjį ugdymą – tam iki 2030 m. numatyta skirti 113 mln. eur.
„Įtraukusis ugdymas nėra tik vaikų, turinčių specialiųjų ugdymo(si) poreikių, ugdymas. Plačiąja prasme šis ugdymo principas susijęs su įvairių poreikių – tautinių, socialinių, kultūrinių ir kt. –atliepimu. Šiuo atveju, siekiame užtikrinti teisę vietovėse, kuriose ugdymas vykdomas tautinių mažumų kalba, mokytis valstybine kalba. Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose yra ženklus ir toliau sparčiai auga poreikis tiek bendrojo ugdymo, tiek ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kuriuose pagrindinė mokomoji kalba būtų lietuvių, todėl investicijos čia yra labai aktualios“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas.
Taip pat skaitykite
Anot viceministro, ŠMSM, įgyvendindama švietimo įstaigų savininko teises ir pareigas, siekia atliepti gyventojų poreikius, o tam, kad Vilniaus r. ir Šalčininkų r. švietimo įstaigos užtikrintų gyventojų poreikį vaikus ugdyti valstybine kalba, švietimo prieinamumą įvairių poreikių vaikams, mokinių saugumą, galimybes pritraukti naujų mokytojų, galėtų siūlyti modernų, šiuolaikišką, kokybišką tiek ikimokyklinį, tiek bendrąjį ugdymą, reikalingas nuolatinis jų infrastruktūros atnaujinimas ir švietimo įstaigų plėtra.
Pažangos priemonėje numatyta, kad iki 2030-ųjų bus pastatytos naujos mokyklos Sudervės ir Avižienių seniūnijose, Mickūnų seniūnijoje bus statoma pradinė mokykla, Zujūnų seniūnijoje – naujas darželis. Riešės gimnazijoje bus statoma nauja sporto salė, o dabartinė sporto salė rekonstruojama į ugdymo erdves. Taip pat bus plečiama Bukiškio progimnazija, renovuojamos Šalčininkų Tūkstantmečio gimnazija, Buivydiškių pagrindinė mokykla ir jos skyriai.
Visos statomos ir renovuojamos ugdymo įstaigos bus pritaikytos įtraukiajam ugdymui, vadovaujantis universalaus dizaino principais ir asmenų su negalia poreikiais.
Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose dabar veikia 11 Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtų mokyklų ir darželių lietuvių ugdomąja kalba. Švietimo įstatyme numatyta, kad vietovėse, kuriose savivaldybė neužtikrina mokinių teisės mokytis valstybine kalba, gali būti steigiamos valstybinės mokyklos, kuriose ugdymo programos vykdomos valstybine kalba.
ŠMSM informacija
Atsakyti