Internetas šiuolaikinei visuomenei yra ne pasirinkimas, o būtinybė. Po koronaviruso pandemijos šalyje įsigalėjo hibridinis darbo modelis, todėl internetas namams turi būti patikimas ir greitas, tačiau kartu nenorime permokėti už paslaugas ryšio tiekėjui ar nuolat spręsti trikčių problemas. Šiame straipsnyje pateikiame 5 žingsnius, kurie padės greitai ir paprastai išsirinkti tinkamiausią interneto namams planą.
1. Įvertinkite savo (šeimos) poreikius
Interneto namams pasirinkimą pradėkite ne nuo tiekėjų palyginimo, o nuo asmeninių poreikių įvertinimo. Apgalvokite, kokioms užduotims jums dažniausiai reikalingas interneto ryšys: ar dirbate iš namų, o gal mėgstate žiūrėti filmus? Kiek vartotojų namuose vienu metu yra prisijungę prie tinklo ir kokie jų poreikiai? Kokias programas naudojate?
Baziniams poreikiams tiks ir lėtesnis internetas namams, tačiau jei dirbate nuotoliu ir dalyvaujate vaizdo konferencijose ar mėgstate žiūrėti tiesiogines sporto rungtynių transliacijas, greičio tikrai prireiks. Jei namuose yra daugiau vartotojų, mobilus internetas namams netiks – jame dažnai ribojamas duomenų kiekis, be to, dėl didesnės tinklo apkrovos gali sumažėti greitis.
Taip pat skaitykite
2. Peržiūrėkite ir palyginkite tiekėjų pasiūlymus
Pasinaudokite paieška internete ir išsiaiškinkite, kokie tiekėjai gali pasiūlyti jums paslaugas, atsižvelgiant į gyvenamąją vietą. Pravartu pasinaudoti ir interneto greičio matuokle – ji parodys, ar konkretaus tiekėjo internetas namams jūsų vietovėje veikia be trikdžių, ar užtikrinamas ryšio stabilumas.
3. Palyginkite interneto parametrus
Panagrinėkite skirtingų tiekėjų planus ir juose esančius skaičius. Įvertinkite interneto greitį, duomenų kiekio limitą, kainą. Jei gyvenate mieste, tikriausiai galite rinktis iš mobiliojo ir šviesolaidinio interneto, tad atsižvelkite į šių technologijų skirtumus ir privalumus bei trūkumas. Rinkitės optimalų planą, kuris atitinka jūsų poreikius.
Taip pat atsižvelkite ir į papildomas sąlygas. Specialių akcijų metu internetas namams yra siūlomas kartu su televizija arba už mažesnę kainą.
4. Išnagrinėkite paslaugos teikimo sąlygas
Jei jau radote tinkamą planą, susipažinkite su sutarties sąlygomis. Svarbus kuo trumpesnis trikčių sprendimo laikas, greita pagalba vartotojams ir kt. Jei internetas namams yra neribotas duomenų kiekiu, dar patikrinkite, ar sutartyje tikrai nėra numatytas didžiausias leistinas duomenų kiekis – kai kurie tiekėjai šią sąlygą įtraukia kaip sąžiningo vartojimo principą.
5. Užsakykite paslaugą ir mėgaukitės ryšiu
Jei visos sutarties sąlygos tenkina, užsakykite pasirinktą planą. Pasidomėkite, galbūt tiekėjas siūlo papildomų naudų ar daro nuolaidą užsakant daugiau paslaugų, pavyzdžiui, kai namų internetas užsakomas kartu su televizija. Tai puiki galimybė sutaupyti.
Jei vis dar dvejojate, pasidomėkite galimybe nemokamai išbandyti ryšį. Dažniausiai taip galima patikrinti mobilųjį internetą – tai puikus būdas įsitikinti, ar paslaugos kokybė tenkina. Mieste, žinoma, problemų neturėtų kilti, tačiau gyvenantiems užmiestyje internetas gali veikti lėčiau, kisti duomenų perdavimo greitis, tad visada naudinga pasitikrinti.