www.voruta.lt
Sausio 27 d. grupė Lietuvos internetinės žiniasklaidos priemonių atstovų kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo narius, prašydami nepritarti Seime svarstomoms Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms, pagal kurias būtų steigiamas naujas Žiniasklaidos rėmimo fondas (ŽRF).
Kreipimosi autoriai atkreipė Seimo narių dėmesį į tai, kad minėtoms įstatymo pataisoms pritarianti „Interneto žiniasklaidos asociacija“ neturi įgaliojimų atstovauti visos internetinės žiniasklaidos Lietuvoje: „Pareiškiame, kad savo pritarimą Seime svarstomam Žiniasklaidos rėmimo fondo (ŽRF) steigimui (Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 2, 27, 28 ir 45 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas) viešai išplatintame laiške išreiškusi „Interneto žiniasklaidos asociacija“ yra sudaryta tik iš 3 interneto portalų atstovų (delfi.lt, 15min.lt, lrytas.lt) ir neturi jokių įgaliojimų atstovauti visos internetinės žiniasklaidos Lietuvoje“, – rašoma 16-os interneto žiniasklaidos priemonių vadovų pasirašytame kreipimesi į Seimo narius.
Kreipimesi primenama, kad šiuo metu veikiančio Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) pagrindinis tikslas yra – remti kultūros ir šviečiamuosius projektus žiniasklaidoje, „o ne auginti trijų didesnių interneto portalų pelnus“. Siūloma tobulinti dabartinį nepriklausomą fondą, kurio pagrindinė paskirtis – kultūros ir meno sklaida žiniasklaidoje, o ne kurpti naują valdišką darinį, kuriame, – kaip teigiama kreipimosi autorių – „paramos lėšų „įsavinimas“ remtųsi oligarchiniais valdžios ir privilegijuotų verslo grupių santykiais“.
Taip pat skaitykite
Pasak kreipimąsi pasirašiusių internetinių leidinių atstovų, numatomas naujojo fondo valdymo modelis būtų ydingas, nes paramos žiniasklaidos projektams skyrimą perduotų valdžios įtakai bei siauroms verslo grupėms. Todėl Seimo narių prašoma „nepalaikyti Kultūros komiteto teikiamo Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 2, 27, 28 ir 45 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto ir nepritarti dėl jo balsuojant Lietuvos Respublikos Seimo plenariniame posėdyje“.
Pagal dabartinę tvarką SRTRF parama yra skiriama daugiausia kultūros ir šviečiamiesiems projektams kuriantiems tokį turiniui, kurio komercinė žiniasklaida, siekdama pelno, nekuria. Naujajame projekte šalia kultūros ir šviečiamųjų projektų įrašoma, kad gali būti remiamos ir „kitos temos“.
Visuomenės informavimo įstatymo pataisų svarstymas Seime yra numatytas sausio 28 d. 12–13 val.
Interneto portalas Sirvis.lt ir laikraštis „Širvis“ vyriausioji redaktorė Andželika Bagočiūnienė
Portalas Sirvinta.net, Laikraštis „Širvintų kraštas“, UAB „Danielita“ direktorė Odeta Bagdžiūnė
Regioninių naujienų platforma Etaplius.lt, vyr. redaktorė Irma Bagūnė, VšĮ „Šiauliai plius“ direktorė Giedrė Brazlauskaitė
Naujienų portalas Grokiskis.lt, UAB „Gimtasis Rokiškis“ vadovė, redaktorė Rasa Keliuotytė
Naujienų portalas Sekunde.lt ir dienraštis „Sekundė“, redaktorė Inga Kontrimavičiūtė
Portalas Panskliautas.lt ir laikraštis „Panevėžio kraštas“ redaktorė Limina Matelienė
Panevėžio naujienų centras Paninfo.lt, redaktorius Rolandas Meiliūnas
Naujienų portalas Jp.lt, redaktorius, Erikas Petkevičius
Interneto portalas Aidas.lt, vyr. redaktorė Rasa Pilvelytė
Naujienų portalas KaunoZinios.lt , vyr. redaktorius Saulius Rimkus
Aukštaitijos naujienų portalas Aina.lt, AINA Media MB, vadovas Audrius Rudys
Internetinis portalas Krastozinios.lt, vyr. redaktorė Neringa Tuškevičienė
Interneto naujienų portalas Alkas.lt, vyr. redaktorius, VšĮ „Tėviškės Alkas“ direktorius Jonas Vaiškūnas
Interneto naujienų portalas Respublika.lt , redaktorius Valdas Vasiliauskas
Interneto portalas Voruta.lt, VšĮ „Vorutos“ fondas, direktorė-redaktorė Aušra Virvičienė
Interneto portalas Slaptai.lt, vyr. redaktorius Gintaras Visockas.