Jonažolių aliejaus nauda mūsų sveikatai

Jonažolių aliejaus nauda mūsų sveikatai

Jonažolių randama daugelyje pasaulio regionų, išskyrus didžiules dykumas ir atogrąžų žemumas. Ši žolė šimtmečius buvo naudojama kaip vaistinis augalas skausmui, nuotaikos sutrikimams ir varginantiems virškinimo trakto simptomams gydyti.

Jonažolė, viena iš dažniausiai istoriniame procese medicinos srityje vartojamų vaistažolių. Medicininiu požiūriu labai svarbi žydinti augalo dalis. Be to, tyrimais įrodyta, kad jonažolę dar senovėje naudojo gydyti žaizdoms, gyvatės įkandimams ir viduriavimui. Kai augalo žiedai susitraukia, išsiskiria raudonas skystis, o šiame skystyje slepiasi jo naudingos savybės.

Jonažolės aliejaus nauda

Jonažolės aliejaus savybės ir sudedamųjų dalių turtingumas iš madebylithuanians.com lemia, kad jis ne tik naudojamas kaip vaistas nuo daugelio negalavimų, bet ir vis dažniau naudojamas grožio tikslais.

  • Šis aliejus yra vienas geriausių nudegimų ir žaizdų gijimo priemonių.

Medicinos praktikoje jonažolių aliejus naudojamas įvairiems odos pažeidimams – nudegimams, nušalimams, pūliniams, furunkulams, kraujosruvoms su mėlynėmis, infekuotoms žaizdoms gydyti. Aliejus skatina audinių regeneraciją be randų.

  • Jis veiksmingas gydant stomatitą ir periodonto ligas, herpetinį bėrimą,

kūdikių ligas, diatezę ir alerginį dermatitą, taip pat rožinę, venų varikozę ir vitiligo ligas.

  • Jonažolės aliejus dėl savo antibakterinių ir priešuždegiminių savybių puikiai

tinka spuoguotai ir probleminei odai. Be to, jis nuramins ir atgaivins sudirgusią epidermį. Stimuliuodamas regeneracinius procesus odoje, jis turi raukšlių mažinančių ir stangrinamųjų savybių.

  • Jonažolės aliejus – labai efektyvi ir natūrali plaukų priežiūros priemonė.

Jame yra daug maistinių medžiagų, kurios padeda stiprinti ir maitina plaukus. Juo galima masažuoti galvos odą, siekiant pagerinti jos būklę. Jonažolės aliejus stiprina plaukų svogūnėlius ir apsaugo nuo plaukų slinkimo. Rekomenduojama sausiems plaukams prižiūrėti. Sudėtyje yra vitaminų A ir E, kurių dėka jis stiprina ir maitina plaukus.

Ši žolė pavadinta Šv. Jono, Krikštytojo, vardu, nes buvo teigiama, kad žavingi šio augalo žiedai intensyviausiai žydi apie birželio 24 d., kai švenčiamas Šv. Jonas. Moksliškai žinoma kaip Hypericum Perforatum L, ši žolė priklauso Guttiferae augalų šeimai. Ajurvedos gydymo sistemoje šis gydomasis aliejus naudojamas kaip tradicinė priemonė sąnarių skausmams, odos problemoms, senėjimo simptomams, uždegimams, traumoms, įtrūkimams ir dirginimui gydyti.

PR

Naujienos iš interneto