Ligos būna visokios. Vienos jų taip kaip greitai atsiranda, lygiai taip pat ir išnyksta, o kitos gali ilgai tūnoti mūsų organizme ir jo nepaleisti. Tad kaip ir kiekviena liga, taip ir storosios žarnos ligos turi savo simptomus, diagnozavimo metodiką, gydymą bei prevencines priemones, kaip žmonės jų gali išvengti. Taigi pradėkime nuo pradžių.
Jeigu jau pradedame kalbėti apie ligas, tai galvoje sukasi blogiausi scenarijai. Ir mums tai dažniausiai asocijuojasi su vėžiu. Savaime suprantama, jog storosios žarnos ligos gali būti glaudžiai susiję su storosios žarnos vėžiu. Tai yra tikrai bjauri liga, tad jei tik jaučiate organizme vėliau išvardytus simptomus, būtinai kreipkitės į gydytojus.
Sakoma, kad storosios žarnos vėžys yra labai sunkiai pastebima liga. Nors rimčiau pagalvojus, tai visi vėžiai yra klastingi ir juos „sučiupti“ nėra lengva. Tad net ir minimas storosios žarnos vėžys ligos stadijos pradžioje dažniausiai neturi jokių simptomų. Būtent šiuo tikslu ir yra sukurtos prevencinės priemonės, gebančios kuo anksčiau surasti šią ligą. Atlikus prevencinius tyrimus ir nustačius storosios žarnos vėžį bus imtasi gydymo, kuris kuo anksčiau bus pradėtas, tuo bus pasiektas efektyvesnis gydymas.
Su storąja žarna susiję ligos dažniausiai apie save praneša kraujavimu, kuris irgi gali būti vos pastebimas ir pacientai neretai į tai numoja ranka. Bet tai savaime suprantama, kad nėra absoliutus dalykas ir negali būti nurašyta tik vėžiui. Kraujavimas tuštinantis gali dar būti ir dėl išsiplėtusių hemoroidų, divertikulo (atsiradę maišeliai storojoje žarnoje), įvairių uždegimų ar tiesiog polipų. Bet reikia akcentuoti dar ir tai, jog jeigu polipas yra didesnis nei du centimetrai, tai tuomet yra net iki dešimt procentų jų suvėžėjimo tikimybė. Būna ir tokių atvejų, kad tik polipų viršūnėlėse randama vėžinių ląstelių. Šiais atvejais geriausia yra atlikti endoskopines procedūras ir tokiu būdu pašalinti esančius polipus.
Taip pat skaitykite
Kadangi storosios žarnos vėžys ir polipai buvo aptarti išsamiau, tai nereikia pamiršti dar vienos labai aktualios ir dažnai pasitaikančios vienos iš daugeliui pažįstamos ligos – tai hemorojus. Jis yra irgi priskiriamas storosios žarnos ligoms. Hemorojus atsiranda dėl kietų vidurių, jungiamojo audinio įgimto silpnumo, tiesiosios žarnos venų nepakankamumo, taip pat jo susidarymui įtakos turi neteisinga mityba bei sunkus fizinis darbas. Jį atpažinti galima iš tuštinimosi kartu su krauju, skausmo bei niežėjimo išangės srityje.
Dar liko nepaminėtos šios storosios žarnos ligos: lėtinė žarnyno krono liga, pasireiškianti ne tik viduriavimu, pykinimu bei silpnumu, bet ir gali būti juntamas skausmas dešinėje pilvo pusėje, taip pat gausesnis prakaitavimas, ar net karščiavimas. Nereikia pamiršti ir tokių ligų kaip pluoštinių storosios žarnos juostų sąaugų. Jos gali atsirasti po chirurginių operacijų arba traumų. Tad deramai rūpinkitės savo sveikata esant net ir menkiausiems negalavimams.
PR