Ką reikia žinoti apie pavojingų krovinių gabenimą?

Ką reikia žinoti apie pavojingų krovinių gabenimą?

Kai kurioms transporto užduotims atlikti reikia specialaus požiūrio ir labai griežtų procedūrų. Taip yra, pavyzdžiui, vežant pavojingus krovinius keliais. Kokios yra šios procedūros? Kokie yra svarbiausi reikalavimai?

Pavojingi kroviniai – kas tai?

Pirmiausia reikėtų paaiškinti, kokiems kroviniams taikomos ADR konvencijos, kurioje nustatytos pavojingų krovinių vežimo keliais sąlygos, nuostatos. Pavojingais kroviniais laikomos medžiagos ir daiktai, kurių tarptautinis vežimas keliais yra draudžiamas arba ribojamas. Tai visi kroviniai, kurie standartinėmis vežimo sąlygomis gali kelti pavojų žmonėms ar turtui. Tai visų pirma taikoma kroviniams, kurių sudėtyje yra sprogių, degių, ėsdinančių ar užkrečiamų medžiagų. Jie skirstomi į:

 1. Sprogmenys ir sprogstamosios medžiagos.

 2. Dujos

 3. Degūs skysčiai.

 4. Degiosios kietosios medžiagos ir desensibilizuotos kietosios sprogstamosios medžiagos.

 5. Savaime užsiliepsnojančios medžiagos.

 6. Medžiagos, kurios, susilietusios su vandeniu, išskiria degias dujas.

 7. Oksiduojančios medžiagos.

 8. Organiniai peroksidai.

 9. Nuodingos medžiagos.

 10. Infekcinės medžiagos.

 11. Radioaktyviosios medžiagos.

 12. Ėsdinančios medžiagos.

 13. Įvairios pavojingos medžiagos ir gaminiai.

Kaip pavojingi kroviniai vežami keliais?

Pavojingus krovinius galima vežti uždaromis ir atviromis transporto priemonėmis, jei jie tinkamai pritvirtinti. Tam reikia naudoti sertifikuotą pakuotę ir tinkamai apsaugoti nuo pasislinkimo važiuojant. Visi asmenys, dalyvaujantys vežant pavojingus krovinius keliais, juos pakraunant ir iškraunant, turi turėti ADR sertifikatą ir prieš tai būti tinkamai apmokyti. ADR vežime dalyvaujantys ūkio subjektai taip pat privalo paskirti pavojingų krovinių saugos patarėją. Taip pat patartina stebėti maršrutą. Taip pat būtina laikytis taisyklių, susijusių su vairuotojų darbo ir poilsio laiku.

Svarbiausios vežimo proceso dalyvių pareigos

Krovinio siuntėjas yra atsakingas už tinkamą krovinio supakavimą, ženklinimą ir pakrovimą. Kita vertus, vežėjas, pavyzdžiui, log-net.lt, atsako už teisingą transporto priemonės, atitinkančios teisės aktuose nustatytus reikalavimus, pasirinkimą. Jis taip pat turi pasirūpinti tinkama įranga ir ženklinimu. Kiekviena transporto priemonė, vežanti pavojingus krovinius keliais, turi būti pažymėta specialiais oranžiniais stačiakampiais ženklais. Jie tvirtinami transporto priemonės ar transporto priemonių junginio priekyje ir gale.

Vairuotojas turi turėti kvalifikaciją, reikalingą ADR vežimams vykdyti, būti susipažinęs su galiojančiomis taisyklėmis, taip pat su pirmosios pagalbos ir nelaimingų atsitikimų procedūromis. Jis privalo paruošti ir pritvirtinti vežamą krovinį, užtikrinti, kad būtų laikomasi leistinos krovinio keliamosios galios, ir vairuoti atsargiai. Vairuotojo kabina turi būti specialiai apsaugota ir įrengta taip, kad apsaugotų vairuotoją pavojingo incidento atveju.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.

Naujienos iš interneto