Didžioji dalis apgamų nėra pavojingi ir žmogaus sveikatos gerovei jie nekelia jokios grėsmės. Dėl šios priežasties, daugelis žmonių apgamų šalinimo galimybės net nesvarsto. Visgi, reikėtų objektyviai įvertinti tai, jog kartais, iš pažiūros visiškai nepavojingas apgamas gali būti vėžinio susirgimo požymis. Taip pat visada reikėtų pašalinti apgamus, susiformavusius kūno vietose, kurios susiduria su didesne trintimi. Apgamo šalinimas šiais laikais gali būti atliekamas keliais skirtingais metodais. Neestetiški ar nepatogioje vietoje susiformavę apgamai, kurie nekelia didelio įtarimo, įprastai šalinami lazerinių procedūrų pagalba.
Susiduriant su sudėtingesniais klinikiniais atvejais, dažniausiai atliekamas apgamų šalinimas chirurginiu būdu. Bet kuriuo atveju, tiek vienas, tiek kitas apgamų šalinimo metodas pacientams nesukelia didelio diskomforto ir beveik iš karto leidžia grįžti į standartinį gyvenimo ritmą. Todėl tokio pobūdžio procedūrų tikrai nereikėtų ignoruoti. Aptarkime, kaip atliekamas apgamo šalinimas, kaip reikėtų elgtis po tokių procedūrų ir kokie yra pagrindiniai pavojaus signalai, įspėjantys apie apgamų šalinimo poreikį.
Taip pat skaitykite
Kaip atskirti, ar apgamas pavojingas, ar ne?
Norint užkirsti kelią bet kokiai, vėžinių susirgimų tikimybei, visus apgamus reikėtų tikrintis reguliariai, bent kartą per metus. Visgi, realybėje tokių atsakingų pacientų tikrai yra labai mažai. Vizualinę apgamo būklės patikrą galima atlikti ir savarankiškai, namuose. Pagrindiniai požymiai, kurie įspėja, kad apgamas gali būti pavojingas yra:
- Apgamai yra asimetriški;
- Apgamas turi netaisyklingas šonines sieneles;
- Apgamas nėra vienodos, vientisos spalvos;
- Apgamo skersmuo yra didesnis nei pieštuko gale esantis trintukas;
- Apgamas palaipsniui vystosi, keičiasi jo dydis, forma ir spalva.
Pastebėjus bent vieną iš šių požymių, reikėtų nedelsti, ir kuo skubiau apsilankyti pas dermatologą, kuris atliks išsamią apgamo patikrą, įvertins vėžinių susirgimų tikimybę ir apgamų šalinimo poreikį.
Efektyviausi apgamų šalinimo metodai
Šiais laikais apgamai dažniausiai yra šalinami lazeriniu būdu. Lazerio pagalba greitai ir nesudėtingai galima pašalinti bet kokioje kūno vietoje susiformavusius apgamus, todėl šiam šalinimo metodui pirmenybę teikia daugelis pacientų. Be to, apgamų šalinimas lazeriu nesukelia jokių nemalonių pojūčių, todėl tokią procedūrą gali atlikti ir ypatingai jautriai į skausmo dirgiklius reaguojantys žmonės. Atliekant lazerinį apgamų šalinimą, lazerio spindulio pagalba apgamas yra išgarinamas nuo odos paviršiaus. Vėliau vyksta įprastas, žaizdos gijimo procesas, po kurio pacientas gali džiaugtis visiškai sveika ir lygia oda. Jeigu įtariama, kad apgamas gali tapti piktybiniu, tuomet taikomas kitas gydymo metodas – chirurginis apgamo šalinimas.
Kaip elgtis po apgamo šalinimo procedūros?
Tiek po lazerinio, tiek po chirurginio apgamų šalinimo, su dideliais suvaržymais pacientas tikrai nesusiduria. Visgi, norint paspartinti žaizdos gijimo procesą, tam tikromis rekomendacijomis vadovautis reikėtų. Visų pirma, po atliktos procedūros, reikėtų naudoti antibakterinį tepalą arba kitą, nuo infekcijų atsiradimo saugančią priemonę. Kūno vietos, kurioje buvo susiformavęs apgamas, bent savaitę nereikėtų maskuoti jokiomis kosmetinėmis priemonėmis. Taip pat po atliktos procedūros, bent kelis mėnesius reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių ar dirbtinių saulės vonių. Na ir žinoma, gyjančią žaizdą reikia kruopščiai prižiūrėti, nedirginti, nekrapštyti ir pan.
Turite nerimą keliančių apgamų? Nedelskite, apsilankykite pas gydytoją ir laiku užkirskite kelią vėžinių susirgimų pavojui. Pošiūno klinika – vieta, kurioje greitai ir profesionaliai atliekamas apgamų šalinimas lazeriu ir chirurginiu būdu. Šioje klinikoje dirba puikiai apgamų šalinimo specifiką išmanantys profesionalai, kurie pasirūpins, kad Jūsų apgamas būtų ne tik pašalintas, bet ir visapusiškai ištirtas.