Derėtų žinoti audinių tipus, nes jie supa mus visur. Kalbame ne tik apie pagrindines drabužių medžiagų rūšis, bet ir apie užuolaidas, staltieses, baldų apmušalus, fotelius ir kėdes, taip pat patalynę ir čiužinius, ant kurių miegame. Be pavadinimų žinojimo, derėtų žinoti šiek tiek daugiau apie atskirų audinių savybes arba panaudojimu būdus.
Prieš perkant audinius, reikėtų pasidomėti jų kokybe ir kilmės šalimi. Have.lt itališki audiniai – įrodymas, kad ir Lietuvoje galime įsigyti audinių puikiu kainos ir kokybės santykiu.
Kas yra audinys?
Pirmiausia turime pradėti nuo pagrindų, t. y. paaiškinti, kas yra audiniai. Audinys – tai ne kiekviena medžiaga, iš kurios siuvami drabužiai, nes pagrindines medžiagų rūšis galima suskirstyti į audinius ir megztus audinius. Tiek austi, tiek megzti audiniai gali būti gaminami iš skirtingų pluoštų, kurie skiriasi savo kilme ir savybėmis. Žemiau išvardysime pagrindinius audinių ir megztų audinių tipus, bet pirmiausia papasakosime, kuo jie skiriasi vienas nuo kito.
Audinys – tai medžiaga, kuri sukuriama audžiant du siūlus: metmenų ir ataudų, kurie susipina stačiu kampu. Audimui naudojamos audimo mašinos, kurios gali būti valdomos rankiniu būdu arba mašina. Iš audinių siuvami marškiniai, kelnės, švarkai, sijonai, džinsai ir kt.
Taip pat skaitykite
Trikotažas – tai medžiaga, pagaminta mezgant. Mezgimas gali būti rankinis arba automatinis, naudojant mašinas. Iš megztų audinių gaminami megztiniai, kojinės, kepurės, šalikai, taip pat sportiniai kostiumai, marškinėliai. Toks audinys gerai tempiasi, todėl puikiai tinka siūti laisvalaikio drabužius.
Natūralūs augalinės kilmės audiniai
Natūralūs audiniai yra medžiagos, pagamintos iš natūralių pluoštų. Juos galime suskirstyti į augalinės ir gyvūninės kilmės medžiagas.
Klasikinis medvilninis audinys
Tarp augalinės kilmės audinių lyderiauja medvilnė. Medvilninis audinys yra patvarus ir kvėpuojantis, jį galima skalbti skalbimo mašinoje, todėl jį lengva prižiūrėti. Ypač verta paminėti organinę medvilnę, kuri yra viena iš ekologiškų audinių rūšių, gaminama ir auginama laikantis aplinkosaugos principų. Ekologiška medvilnė dažniausiai yra specialiai paženklinta ir turi atitinkamus sertifikatus, patvirtinančius jos kilmę.
Iš medvilnės siuvami visų rūšių drabužiai – nuo apatinio trikotažo, marškinėlių, megztinių, kelnių iki švarkų ir švarkų. Galima įsigyti ir kaip audinį, ir kaip megztą. Laimei, medvilniniai drabužiai nereikalauja daug priežiūros.
Linas
Antrasis augalinės kilmės pluoštas – linas, kuris dėl savo pralaidumo orui yra vertinamas vasarą naudojamų drabužių gamyboje. Deja, linas labai susiglamžo, tačiau kai kurie mados žinovai teigia, kad tai yra jo unikalus grožis ir dėl to nereikėtų jaudintis.
Kiti populiaresni audinių tipai
Elegantiškas veliūras
Veliūras laikomas natūraliu audiniu, nes jame yra natūralių ingredientų, tiksliau – medvilnės pluoštų. Veliūras iš medvilnės yra pats tinkamiausias – elegantiškas ir ilgaamžis, nors pigesnis jos variantas gali būti ir iš poliesterio pluošto. Tai labai platų pritaikymo spektrą turintis audinys. Jis naudojamas tiek drabužiams siūti, tiek baldų apmušalams, pvz., sofoms, foteliams ir kėdėms.
Subtilus satinas
Satinas gaunamas iš natūralių pluoštų. Audiniai gaminami naudojant specialų medžiagos pynimą, kuris suteikia subtilumą ir švelnumą liesti. Satino kūrimo pagrindas yra medvilniniai verpalai. Drabužiai iš satino – nepaisant to, kad yra itin subtilūs liesti – tikrai išsiskiria nepaprastu patvarumu.
Bukle audinys
Bukle audinys gali būti gaminamas iš natūralių medžiagų, tokių kaip medvilnė ar vilna. Unikalus pynimas audinį paverčia rafinuotu ir prabangiu. Bukle audinys puikiai tinka kardiganams, švarkeliams, paltams. Unikalių dizainų galite rasti čia: https://www.have.lt/poliesteris/bukle-audinys.
PR