Kaune atidengtas paminklas LDK Aleksandrui Jogailaičiui

Kaune atidengtas paminklas LDK Aleksandrui Jogailaičiui

Nuotraukos iš renginio – Raimundo Kaminsko

Dr. Raimundas Kaminskas, LGGRTC Sekretoriato vyresnysis  patarėjas, istorinės atminties tyrinėtojas, Kaunas, www.voruta.lt

Liepos 15-ąją, minint „Žalgirio“ mūšio dieną, Kaune buvo atidengtas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Aleksandro Jogailaičio paminklas.

5 metrų aukščio ir 3 tonas sveriantis monumentas kauniečius ir miesto svečius pasitinka buvusių Senųjų Kauno kapinių prieigose, ties Vytauto prospekto ir Miško gatvės sankirta.

Paminklą pašventino Kauno arkivyskupijos augziliaras vyskupas Saulius Bužauskas.

Istorikas dr. Simonas Jazavita ir Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas   pristatė savo mintis apie Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Aleksandro Jogailaičio reikšmę Lietuvos visuomenei ir Abiejų Tautų valstybei.

Atidengiant skulptūrą Kauno m. meras Visvaldas Matijošaitis įteikė miesto apdovanojimus kūrinio autoriams, prisidėjusiesiems prie paminklo pastatymo Kaune.

Pirmojo laipsnio Santakos garbės ženklais apdovanoti paminklo autoriai ukrainiečiai Olesius Sydorukas ir Borisas Krylovas, mecenatas Pranas Kiznis, Lietuvos garbės konsulas Luhansko srityje Robertas Gabulas.

Skulptoriui Igoriui Davidovui skirtas antrojo laipsnio Santakos garbės ženklas, Ukrainos nacionalinės gvardijos vadams ir pilietiškiems ukrainiečiams, kurie ceremonijos metu nebuvo įvardyti – Kauno mero padėkos raštai.

Aleksandro Jogailaičio skulptūrą iš bronzos Kyjive išliejo ukrainiečiai skulptoriai O. Sydorukas ir Borisas Krylovas, jie taip pat sukūrė prie Kauno pilies stovintį „Laisvės karį“.

Kūrinio  projektą parengė architektas Kęstutis Mikšys, skulptūrą Kaunui padovanojo P. Kiznio fondas.

Aleksandras Jogailaitis LDK valdė nuo 1492 metų iki savo mirties, 1506-ųjų. 1501 metais jis tapo Lenkijos karaliumi.

Naujienos iš interneto