Pagrindinis puslapis Lietuva Verslas Kazachstane bendruomenė „Lituanika“ vienija 7000 lietuvių

Kazachstane bendruomenė „Lituanika“ vienija 7000 lietuvių

Reda Gilytė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Šią savaitę Kazachstane lankydamasis premjeras Algirdas Butkevičius susitiko su ten gyvenančiais ir dirbančiais lietuviais. Dalis jų, dar vaikystėje po karo išvykusieji arba ten gimusieji, pripažįsta jau primiršę lietuvių kalbą, todėl buriasi į bendruomenes, kad išsaugotų tradicijas ir nori artimesnių ryšių su Lietuva.

Tuo metu naujai atvykstantieji sako matantys daug galimybių šioje šalyje sėkmingai kurti verslą.

Kiek Kazachstane gyvena lietuvių, tiek skirtingų gyvenimo istorijų. Verslininkai daugiau pasakoja apie sėkmingą verslą, kiti apie draugystę su kazachais ir šalies privalumus. Lietuvos generaliniame konsulate Almatoje susirinkę sėkmingiausiai verslą plėtojantys lietuviai pripažįsta, kad pradžia buvo nelengva, bet šiaip susirasti darbą nesunku.

„Aišku, reikėjo penkerių metų, kad suprasčiau, kaip reikia verslą daryti ir kaip žmones pradėti mokyti. Šiandien tuo ir užsiimu – mokau vietinius žmones daryti verslą“, – teigia verslininkas Žydrūnas Kundrotas.

Pasak tautiečių, svarbu nesivelti į konfliktus su vietos gyventojais ir prisiminti, kad Kazachstane gyvena daugybė tautų: vokiečiai, rusai, ukrainiečiai, uzbekai. Tačiau pripažįsta, kad lietuvių bendruomenė stengiasi burtis ir išsaugoti artimus ryšius.

„Tie, kurie anksčiau čia atvažiavo, po karo pasilikę, ir tie, kurie atvažiavo daryt verslą prieš 10–15 metų, tai atskiros grupės jaučiasi. O šiaip tai konsulatas mums padeda, praktiškai bet kuri šventė švenčiama čia“, – pasakoja Kazachstane gyvenantis lietuvis Kęstutis Vainauskas.

Lietuvių bendruomenė „Lituanika“ vienija 7000 lietuvių. Gausiausia bendruomenė – Karagandoje.

Kazachstane gyvenančių dalis lietuvių prisipažįsta jau nebemokantys lietuvių kalbos, tačiau sako norintys ją prisiminti, kai kurie net vyresnio amžiaus ryžtasi ją išmokti iš naujo.

Astanoje su lietuviais susitikęs premjeras A. Butkevičius pabrėžė, kad šiandien labai svarbi išeivijos įtaka dvišaliam bendradarbiavimui, todėl būtina nepamiršti savo šaknų.

„Butkevičiaus paprašiau dažniau štai taip susitikti neformalioje aplinkoje. Ir susitikti ne tik Kazachstano žemėje, bet ir Lietuvoje. Mano tikslas, kad kuo daugiau čia gyvenančių lietuvių atvažiuotų į Lietuvą, mokytųsi kalbos, ja kalbėtų, domėtųsi kultūra, saugotų tradicijas“, – tvirtina Lietuvių bendruomenės Kazachstane pirmininkas Vitalijus Tvarijonas.

Lietuvos ministras pirmininkas pakvietė Kazachstane gyvenančius tautiečius drauge su lietuviais visame pasaulyje 2018-aisiais švęsti Lietuvos atkūrimo šimtmetį.

Naujienos iš interneto