Knygos išperkamos, o bibliotekose skaitytojai laukia jų eilėse. Taip atsitiko ir su romanu „Karo nuotaka“

Knygos išperkamos, o bibliotekose skaitytojai laukia jų eilėse. Taip atsitiko ir su romanu „Karo nuotaka“

Lentvario miesto bibliotekoje viešėjo istorinio romano „Karo nuotaka“ autorė Ilona Skujaitė

 

Dalia Bagdžiuvienė, Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vedėja, www.voruta.lt

Istoriniai romanai apie to meto šalių valdovus, kunigaikščius, jų gyvenimą ir intrigas yra sulaukę didelio susidomėjimo. Knygos išperkamos, o bibliotekose skaitytojai laukia jų eilėse. Taip atsitiko ir su romanu „Karo nuotaka“. Dabar jau išleistas ketvirtas tiražas.

Romano autorė Ilona Skujaitė yra žurnalistė ir komunikacijos specialistė, įsimylėjusi Lietuvos istoriją. Vaikystėje ji dalyvaudavo istorijos olimpiadose. Atvykusi į Lentvario biblioteką viešnia plačiau papasakojo apie Kotryną Jogailaitę. Ji atskleidė, koks buvo įdomus, o kartu ir nelengvas jos gyvenimas – iš pradžių būnant valdingos mamos Bonos Sforcos, o po to brolio Žygimanto Augusto šešėlyje. Ji, kaip pelenė, laukė savo eilės pasitarnauti giminei. Ir kai ta eilė atėjo, jai jau buvo 36-eri metai. XVI a. tai buvo itin brandus amžius nuotakai. Ir ištekėjo ji už vienuolika metų jaunesnio vyro. Taip Kotryna Jogailaitė iš nereikalingos karalaitės virto įtakinga moterimi, iš nemylimos – geidžiama, iš kalinės – karaliene.

Susitikimo metu Ilona Skujaitė parodė ir vaizdinę medžiagą apie Gediminaičių dinastijos atstovę. Ji atskleidė, kad rašant knygą buvo mažai informacijos lietuvių kalba, daugiausia – lenkų. Taip pat rašytoja buvo nuvykusi ir į Švediją, kur aplankė tas vietas, kur buvo kalinta ir gyveno Kotryna Jogailaitė. Autorė pabrėžė, kad švedai ją myli ir vertina.

Knygos pristatymo metu viešnia užsiminė, kad jau yra kuriamas dokumentinis filmas apie šią istorinę asmenybę. Rašytoja taip pat pasidalijo ir savo ateities planais. Ji teigė, kad yra tikimybė, kad galbūt aprašys Kotrynos seseris: Oną, Izabelę, Sofiją.

Naujienos iš interneto