Kodėl sidabriniai papuošalai juoduoja?

Kodėl sidabriniai papuošalai juoduoja?

Sidabrinių papuošalų grožis, universalumas ir kokybė mylimi jau tūkstančius metų. Tiesa, bėgant laikui išvaizdą keičia net ir tvirčiausi papuošalai. Pastebėjote, kad jūsų sidabriniai papuošalai įgavo pilkšvą, matinį atspalvį? Pernelyg sunerimti nereikėtų, nes tai – natūralus procesas, vadinamas sidabro juodavimu.

Kodėl sidabro gaminiai keičia spalvą? Kaip pasirūpinti jau pajuodavusiais papuošalais? O gal įmanoma užkirsti kelią šiai problemai? Žemiau – atsakymai į visus šiuos klausimus.

Cheminiai procesai, įtakojantys sidabro juodavimą

Viena dažniausių priežasčių, kodėl sidabras pamažu keičia savo spalvą – sąlytis su vandenilio sulfidu arba sieros dioksidu. Pastarųjų medžiagų gausu natūralioje aplinkoje, tad išvengti šio proceso sudėtinga. Įvykus reakcijai susiformuoja sidabro sulfidas – būtent juo pasidengęs papuošalas tampa tamsesnis, ne toks blizgus. Nors šis cheminis procesas skamba itin rimtai, iš tiesų jis itin dažnas ir nepavojingas. Juoduojantys sidabriniai papuošalai – tai įrodymas, kad gaminyje dominuoja tikro sidabro koncentracija.

Sidabro juodavimo procesą gali pagreitinti ir kiti veiksniai, pavyzdžiui: aukštas drėgmės lygis, nuolatinis sąlytis su tokiomis medžiagomis kaip guma ar vilna, taip pat ir kontaktas su kitais cheminiais komponentais. Taurusis metalas reaguoja net į prisilietimą prie mūsų odos. Keletas veiksnių, kaip mūsų kūnas daro įtaką sidabrinių papuošalų pokyčiams:

  • Naudojama kosmetika, kūno priežiūros priemonės
  • Prakaitavimas (prakaite yra amoniako, kuris padidina odos rūgštingumą)
  • Vartojami vaistiniai preparatai
  • Mitybos įpročiai
  • Alkoholio vartojimas

Kaip pasirūpinti pakitusiu papuošalu?

Sidabriniai papuošalai pakeitė savo spalvą? Metas susigrąžinti mylimo žiedo, auskarų ar grandinėlės spindesį! Iš pirmo žvilgsnio pasirodys, kad papuošalas pasikeitė negrįžtamai, tačiau tai nėra tiesa. Taurusis metalas gali būti lengvai nuvalomas, o tuomet ir vėl džiuginti savo elegantiška išvaizda – lygiai taip pat, kaip ir pirmąją dieną!

Yra net keletas veiksmingų būdų, kurių dėka atnaujinti sidabrinio papuošalo paviršių itin lengva:

  • Aliuminio folija, druska, soda, baltasis actas ir vanduo. Dubenėlį iškloti folija (blizgiąja puse į viršų), įpilti 100 ml acto ir 100 ml virimo temperatūros vandens. Tuomet įberti sodos bei druskos, tirpalą išmaišyti ir į jį įdėti turimą sidabro papuošalą. Palaukus iki 10 minučių, sidabro gaminį ištraukti, nuplauti po tekančiu vandeniu ir nusausinti.
  • Dantų pasta. Išspaudus šiek tiek dantų pastos ant servetėlės ar popierinio rankšluosčio, juo švelniai nuvalyti papuošalo paviršių, pastos nenuplauti dar maždaug 5 minutes. Beje, itin svarbu pasirinkti tokią dantų pastą, kuri neturi šveičiamųjų dalelių – jos pažeidžia delikatų sidabro gaminio paviršių.
  • Sidabro valymo servetėlė. Jei atnaujinti papuošalą norisi itin saugiai ir efektyviai, tam pravers speciali servetėlė, pagaminta iš švelnaus audinio. Jos nereikia šlapinti ar plauti, tad mylimo papuošalo priežiūra bus dar paprastesnė.

Sidabriniai papuošalai: ar įmanoma išvengti jų juodavimo?

Visgi lengviausia problemą spręsti dar prieš jai atsirandant. Ne išimtis – ir sidabriniai papuošalai, kurie, pasirūpinus tinkama priežiūra, juoduos kur kas mažiau. Kokių veiksmų imtis, kad mylimiausias aksesuaras metų metus atrodytų lyg naujas?

  • Tuomet, kai sidabriniai papuošalai nenešiojami, juos reikėtų laikyti sausoje, vėsioje vietoje ir kaip įmanoma geriau apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių bei drėgmės.
  • Išvengti įsisenėjusių pokyčių padės reguliarus sidabro valymas. Rekomenduojama kartas nuo karto turimą papuošalą nuplauti specialiu valikliu arba sodos ir vandens tirpalu.
  • Nors brangų papuošalą norisi nešioti kasdien, to daryti pernelyg dažnai taip pat nereikėtų. Maudantis baseine, einant į dušą ar dirbant su cheminėmis priemonėmis sidabro aksesuarą geriau palikti papuošalų dėžutėje.

Sidabriniai papuošalai – išskirtinis aksesuaras, pagyvinantis kiekvieno stilių, tad išsigąsti laiko eigoje atsirandančių pokyčių tikrai neverta. Prižiūrėti juoduojantį sidabrą itin lengva, o imantis prevencinių priemonių, šio proceso galima ir išvengti. Tiesa, kai kuriems pilkšvas sidabro atspalvis patinka dar labiau – taip papuošalas įgauna sendintą efektą ir atrodo itin įdomiai.

PR

Naujienos iš interneto