Valstybinių miškų urėdija kviečia gamtai neabejingus piliečius į „Nacionalinį miškasodį“ – kasmetinę medžių sodinimo šventę, rengiamą visuose 26-iuose urėdijos regioniniuose padaliniuose balandžio 29 d. Šiais metais miškininkai įveis rekordinį skaičių naujų miškų – net 800 ha, kuriuose pasodins tiek medelių, kiek Lietuvoje gyventojų – 2,8 mln., tad kur oš tavo miškas?
Valstybinių miškų urėdijos (VMU) ir Aplinkos ministerijos organizuojama šventė bendram tikslui sutelkia įvairių sričių žmones, įmones, organizacijas, bendruomenes ir visus mylinčius gamtą bei norinčius prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo, kuris šiuo metu siekia 33,8 % šalies ploto.
„Miškasodis mums, miškininkams yra vienas svarbiausių metų darbų ir ypatinga šventė, kuomet bendram tikslui visi sutelkiame jėgas, o taip pat susitinkame su kolegomis, šventės dalyviais, kurių šiais metais, tikimės, bus rekordiškai daug. Kiekvienais metais miškasodis sulaukia vis daugiau visuomenės dėmesio, žmonės mato vertę ir naudą – sodindami naujus medelius, prisidėdami prie miškingumo didinimo ir sužinodami iš miškininkų naudingos informacijos apie miško sodmenų išauginimo technologijas, medžio gyvavimo ciklus, miškininko darbą ir bendrai apie miškininkystę Lietuvoje“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.
Nacionalinis miškasodis vyks visoje Lietuvoje, 26 VMU regioniniuose padaliniuose ir beveik 40-tyje skirtingų sodinimo vietų balandžio 29 d. 10 val. Norint dalyvauti šventėje – privaloma registracija: https://registracija.vmu.lt/
Taip pat skaitykite
Nacionalinis miškasodis – tai dešimtmečius gyvuojanti ir tradicija tapusi medžių sodinimo šventė, kuomet miškininkai kviečia visuomenę susipažinti su medžių sodinimo technologijomis, sužinoti apie miškininko darbą bei savo rankomis prisidėti prie šalies miškų atkūrimo ir įveisimo.
„Praėjusiais metais Nacionaliniame miškasodyje dalyvavo apie 1500 žmonių ir daugiau nei šimtas įvairių įmonių bei organizacijų. Šiemet tikimės suburti dar daugiau žmonių, kad Lietuvoje oštų miškai, žaliuotų girios, kurios yra mūsų lietuviškos tapatybės dalis, į kurią kviečiame atsisukti, nes miškai ne tik valo orą, apsaugo augmeniją, žvėris, bet ir gerina mūsų visų sveikatą ir savijautą“, – į šių metų miškasodį kviečia jungtis Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Kiekvienais metais Valstybinių miškų urėdija pasodina daugiau nei 30 mln. medelių. Šie metai pirmieji, kai visų VMU regioninių padalinių dalyje miškų bus sodinami sodmenys su uždara šaknų sistema, tokiu būdu bus pasodinta apie 4 mln. sodmenų. Uždara šaknų sistema – tai sėjinukų auginimas specialiuose konteineriuose, naudojant naujausias sėjimo ir auginimo priežiūros technologijas.
Tokiu būdu išauginami labai geros kokybės sodmenys per du kartus trumpesnį sodmenų auginimo laiką, sėjimo procesas vykdomas specialios įrangos pagalba, todėl vertingų sėklų sunaudojama 3 kartus mažiau. Iš konteinerių persodinti sėjinukai nejaučia persodinimo streso, o suteikiant geras augalų priežiūros sąlygas, auga labai greitai.
Valstybinių miškų urėdija kasdien rūpinasi Lietuvos miškais: moderniuose medelynuose auginami miško sodmenys, atkuriami ir įveisiami nauji miškų plotai, rūpinamasi miškų sanitarine ir priešgaisrine apsauga, ypatingas dėmesys skiriamas biologinės įvairovės išsaugojimui miškų ekosistemose, prižiūrimi ir kuriami nauji rekreaciniai objektai lankytojams. Lietuvos valstybiniuose miškuose, kuriuos patikėjimo teise valdo Valstybinių miškų urėdija, ūkininkaujame laikantis tvaraus ir subalansuoto miškų ūkio principų.
Daugiau apie Valstybinių miškų urėdijos veiklą – www.vmu.lt