Lapkričio 16 d. JAV Los Andželo Šv. Kazimiero lituanistinė mokykla pažymėjo ilgametės, 75-erių metų, veiklos sukaktį. Mokykla nepertraukiamai veikia nuo 1949 m., kai lituanistinio švietimo misiją įgyvendinti pradėjo prelatas Jonas Kučingis. Los Andželo Šv. Kazimiero lituanistinė mokykla – ilgiausiai be pertraukų veikianti lituanistinė mokykla JAV. Per septynis dešimtmečius ji tapo reikšmingu lietuvybės centru, ugdančiu patriotiškas lietuvių kalbos ir kultūros puoselėtojų kartas.
Laikinai einantis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro pareigas Gabrielius Landsbergis raštu pasveikino svarbią sukaktį mininčią mokyklos bendruomenę ir pabrėžė, kad „šiandieniniame pasaulyje, kupiname sudėtingų geopolitinių iššūkių, pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymas yra ypač svarbus. Ukrainos kova už viso demokratinio pasaulio laisvę primena, kaip svarbu puoselėti vienybę, solidarumą ir meilę laisvei“.
Per savo veiklos dešimtmečius mokykla užaugino stiprių diasporos lyderių kartas. Nuo 1987 m. vadovaujanti direktorė Marytė Newsom kartu su mokytojais, tėvais ir savanoriais prisidėjo prie to, kad mokykla taptų antraisiais namais šimtams Los Andžele ir apylinkėse gyvenančių lietuvių šeimų ir jų vaikų. Sveikinime mokyklos bendruomenei G. Landsbergis pabrėžė, kad mokiniams „lituanistinės mokyklos suteiktos žinios tiesia kelią į Lietuvą – studijuoti, stažuotis, grįžti ir kurti joje savo ateitį“.
Los Andželo Šv. Kazimiero lituanistinėje mokykloje šiuo metu mokosi 110 mokinių, dirba 24 mokytojai ir jų pagalbininkai. Mokiniai dalyvauja tarptautiniuose renginiuose, programose, šokių ir dainų šventėse.
Taip pat skaitykite
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Lituanistinio švietimo įstaigų registro duomenimis, šiuo metu pasaulyje veikia 258 formaliojo ir neformaliojo lituanistinio švietimo įstaigos, iš jų 40 – JAV. Lituanistinės mokyklos užsienyje – lietuvybės ir bendruomeniškumo centrai, kuriuose mokomasi lietuvių kalbos, puoselėjamos lietuviškos tradicijos, stiprinami diasporos ir Lietuvos ryšiai, suteikiantys tvirtą pagrindą grįžti į Lietuvą studijuoti, stažuotis, kurti savo ateitį.
Užsienio reikalų ministerijos inform.
Atsakyti