Jei mėgstate būti lauke žvarbiomis žiemos dienomis, būtina turėti geriausią pagrindinį sluoksnį šaltam orui. Juk žiema – žvarbių vėjų, žemos temperatūros ir retkarčiais gausaus sniego metas.
Bazinis sluoksnis gali būti laikomas jūsų drabužių sistemos pagrindu ir yra lauko drabužių elementas, kurį tikriausiai dėvėsite ištisus metus, išskyrus karštomis dienomis. Bazinio sluoksnio funkcija yra „išvalyti“ prakaitą nuo jūsų odos ir sulaikyti šilumą po pasirenkamais aukštesniais šiluminiais sluoksniais. Techniškai pagrindinis sluoksnis yra pirmasis iš plonų sluoksnių, kuriuos galite pridėti ir pašalinti, kad išlaikytumėte optimalią temperatūrą bet kokiam krūvio lygiui. Todėl geriausi pagrindo sluoksniai gali izoliuoti jūsų kūną ir tuo pačiu išlaikyti jūsų šilumą, sausumą ir komfortą. Jie tikrai yra būtinas jūsų vaikščiojančių drabužių spintos elementas, todėl verta turėti tinkamą kolekciją kelių dienų stovyklavimo / žygių nuotykiams.
Merino avys gyvena pietinėse Naujosios Zelandijos Alpėse ir išgyvena ekstremalias temperatūras – 35°C vasarą ir -20°C žiemą. Priežastis, kodėl jie išgyvena, yra dėl jų vilnos. Šis išmanus kailis reguliuoja temperatūrą, todėl vasarą avys laikomos vėsiai, o žiemą – šiltai. Štai kodėl merino vilna puikiai tinka dėvėti kaip termosas. Žemiau pateikiami pagrindiniai merino vilnos dėvėjimo privalumai: Termoreguliavimas: Merino yra aktyvus pluoštas, kuris atsižvelgia į tokius veiksnius kaip naudotojo kūno temperatūra ir išorinės sąlygos. Šaltomis sąlygomis merino termo rūbai sušildys, o šiltomis – vėsins. Minkštumas: Skirtingai nuo įprastos vilnos, merino vilna nedirgina odos, todėl neniežti. Merino pluoštai yra tokie smulkūs, kad susiliečia su oda sulinksta. Jis taip pat yra hipoalergiškas, o tai reiškia, kad jis puikiai tinka žmonėms, sergantiems egzema ar alergijomis.
Atsparus kvapams: Merino vilnoje esantis lanolinas neleidžia ant drabužių kauptis pelėsiui ir bakterijoms, o bet kokios kvapo molekulės įsigeria į merino pluoštą, stabdo nemalonaus kvapo susidarymą. Drėgmės valdymas: Merino pašalina drėgmę nuo odos ir patenka į atmosferą, todėl ilgiau išliksite sausesni. Merino rūbai gali sugerti iki 35% savo svorio prieš jausdamasis šlapias. Nors merino vilnos drabužiai paprastai yra brangesni nei sintetiniai drabužiai, jie tarnaus daug ilgiau, o tai reiškia, kad jums nereikės pirkti kas kelis mėnesius. Merino vilnos pluoštai gali sulenkti daugiau nei 20 000 kartų nesulūžę, todėl nepraras formos ir neatsiras skylučių. Nesvarbu, ar norite termosų po darbo drabužiais, sportuoti lauke, vedžioti šunį ar slidinėti, yra daugybę variantų, tinkančių įvairiems biudžetams, amžiams ir stiliams. O gera žinia ta, kad net ir internetu galite nusipirkti termo rūbus.
Taip pat skaitykite