Pagrindinis puslapis Tėviškės aušra Mokyklose – naujos galimybės gimtajai kalbai mokytis ne lietuvių tautybės mokiniams

Mokyklose – naujos galimybės gimtajai kalbai mokytis ne lietuvių tautybės mokiniams

Švietimo ir mokslo ministerija planuoja plėsti mokinių pasirenkamuosius dalykus ir sudaryti daugiau galimybių mokiniams, kurių gimtoji kalba ne lietuvių, mokytis gimtosios kalbos. Per šiuos mokslo metus planuojama parengti bendrųjų programų projektus pasirenkamiesiems gimtųjų kalbų dalykams. Numatoma, kad jau nuo 2016 m. rugsėjo II–X klasių mokiniai, kurie mokosi mokyklose lietuvių mokomąja kalba, turės galimybę mokytis lenkų, rusų ir kitų savo gimtųjų kalbų. Jiems bus skiriamos 2 pamokos per savaitę.

„Norime suteikti daugiau galimybių tėvams rinktis mokyklas, kurios užtikrintų tautinės mažumos kalbos mokymą, etninės kultūros  pažinimą“, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.

Prielaidų įvesti tokį pasirenkamąjį dalyką mokyklose būta ir anksčiau, prieš gerą dešimtmetį. 2006 m. Šveitimo ir mokslo ministerija buvo parengusi „Tautinės mažumos kalbos mokymosi organizavimo bendrojo lavinimo mokyklose rekomendacijų aprašą“, pastarajame buvo numatyta, kad tėvams ir mokiniams pageidaujant, gimtųjų kalbų kaip pasirenkamojo dalyko gali būti mokoma nuo II klasės. Tačiau tada neatsirado tokio didelio poreikio, mokyti gimtųjų kalbų nebuvo pasirengę mokytojai, o netrukus šalį užklupo ir ekonominė krizė.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

 

Naujienos iš interneto