Naminė aromatinga žolelių druska

Naminė aromatinga žolelių druska

Prieskoninė druska. Jolantos Veličkienės nuotr.

Jolanta Veličkienė, Maisto technologė, technologijų edukologė, pedagogė Amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ maitinimo paslaugų profesijų mokytoja, www.traku-zeme.lt

Vasaros pradžia yra pats metas pradėti ruošti prieskoninių žolelių atsargas žiemai. Prieskonines žoleles galima džiovinti ir šaldyti. Tačiau iš jų galima labai paprastai pasigaminti kvapnią žolelių druską.

Be druskos maistas gal ir sveikesnis, tačiau prėskas. Suteikus druskai papildomo skonio bei aromato ne tik galėsite pagardinti įvairius patiekalus, o subėrus į dailius indelius ar drobinius maišelius, jūs turėsite kvapnių dovanėlių. Šiemet jau pagaminau aromatingos druskos su gelsve ir su mėtomis (kol džiūvo, gaiviai kvepėjo visi namai). Pernai metų mano atradimas – lapiniai salierai su česnakais – tobulas derinys.

Reikės: 1 dalies kokybiškos druskos ir 3-4 dalių prieskoninių žolelių.

Aromatingos prieskoninių žolelių druskos gaminimui prireiks vos dviejų ingredientų. Tai mėgstamų jūsų vienos rūšies žolelių ar jų mišinio ir akmens arba jūros druskos. Dažniausiai naudoju santykiu 3:1 arba gaminu iš pajautimo. Bet jūs galite atrasti sau tinkamas žolelių ir druskos proporcijas. Tokiai druskai puikiai tinka lapiniai salierai, petražolės, kalendra, gelsvė, raudonėlis, šalavijai, peletrūnai, bazilikai, mėtos,  laiškiniai česnakai, česnako skiltelės, čili pipirai ir net grybai. Druską kartu su prieskoninėmis žolelėmis ar kitomis pasirinktomis žaliavomis susmulkiname „S“ tipo peiliukais trintuve.

Prieskoninė druska. Jolantos Veličkienės nuotr.

Druska taps drėgna ir priklausomai nuo naudojamos žaliavos ryškios spalvos, su žolelėmis bus žalia, su čili pipirais raudona o su grybais įgaus rudo atspalvio. Druskos ir žolelių masę paskleidžiame ant kepimo popieriaus ir paliekame kelioms dienoms natūraliai džiūti. Galime džiovinti džiovyklėje arba apie 3-4 valandas iki 60-70 oC įkaitintoje orkaitėje. Išdžiūvusi druska gali sukibti gabaliukais, todėl ją  rekomenduojame dar sykį susmulkinti, kad būtų biri. Šiame etape galite dar pridėti norimu prieskonių: pipirų, kalendros, muskato riešuto ir t.t. Taip paruoštą druską laikome sausai, uždarame inde.

Prieskoninė druska. Jolantos Veličkienės nuotr.

Druskos pipirų ir kitų gyvenimo prieskonių pagal skonį…

Naujienos iš interneto