Audronės Svėrienės nuotr.
www.voruta.lt
Trečiadienį Seimo skaitykloje buvo pristatyta Nepriklausomybės Akto signataro, istoriko, diplomato, politiko Vytauto Plečkaičio knyga „Mums reikėjo Laisvės“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.
Prisimindamas komunistinę praeitį, V. Plečkaitis savo politinėje biografinio pobūdžio apybraižoje pastebi, kad Lietuva buvo prisitaikiusi, o žmonės sąmoningai vengė šnekėti apie tai, kas, atrodo, turėtų labiausiai rūpėti – laisvę. Bet, anot jo, „svarbiausia, kad Lietuva sujudėjo“. Knygoje autorius dienoraščio forma pateikia savo įžvalgas, komentarus apie Lietuvos išsivadavimo pradžią, pabrėždamas tai, kas įstrigo jo sąmonėje, o gal net pasąmonėje. Knygą papildo dokumentai, autoriui artimų žmonių ir giminaičių pasakojimai, nuotraukos.
Taip pat skaitykite
„Mums reikėjo Laisvės“ jau šeštoji V. Plečkaičio knyga. Jo bibliografijoje – monografija „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Jurgis Šaulys“ (2016), knygos „Šveicarija, kurios nepažįstame“ (2013), „Masonai: laisvieji mūrininkai, kūrę ir stiprinę Lietuvą“ (2018), „Lietuvos ir Lenkijos santykiai 1917–1994“ (1998) ir kt.
Spalio 16-ąją V. Plečkaitis minės gražią 70-mečio sukaktį. Garbingo jubiliejaus proga spalio 7 d. Seimo skaitykloje bus galima apžiūrėti signatarui skirtą knygų parodą.
V. Plečkaitis buvo aktyvus Klaipėdos Sąjūdžio tarybos iniciatyvinės grupės, Sąjūdžio Seimo narys, išrinktas į Lietuvos Respublikos Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą. 1992 m. – Seimo narys. 1996 m. paskirtas Lietuvos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Ukrainoje, vėliau Moldovoje ir Gruzijoje. Nuo 2005 m. pabaigos – generalinis konsulas Ženevoje, nuo 2007 m. – pirmasis Lietuvos ambasadorius Šveicarijoje.