Šilti apatiniai drabužiai ir termo apatiniai drabužiai nėra tas pats. Ar žinojote, kad ne visus šiltus drabužius galima vadinti termo apatiniais? Nors daugelis žmonių šias sąvokas vartoja pakaitomis, verta žinoti jų skirtumus ir panašumus, kad žinotumėte, ką geriau naudoti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis lauko drabužius.
Juk bėgikai, dviratininkai, slidininkai, žiemos pramogų, pavyzdžiui, žygių kalnuose, mėgėjai, sporto salėje besitreniruojantys žmonės ar žygių entuziastai pasikliauja termo apatiniais drabužiais.
Termo apatinis trikotažas – kaip jis veikia?
Termo apatiniai drabužiai yra pirmasis apatinis drabužių sluoksnis, kuris padeda palaikyti komfortišką kūno temperatūrą, sugerdamas ir išsklaidydamas prakaitą nuo odos į tarpinį ir išorinį sluoksnius aktyvaus judėjimo metu. Jokio per didelio prakaito – jokių vandens molekulių prie odos – jokio kūno sušalimo ar perkaitimo. Sausa oda užtikrina odos komfortą. Termo apatiniai drabužiai reguliuoja šilumos mainus, todėl neleidžia kūnui nei peršalti, nei perkaisti. Išlikdami sausi ir išlaikydami šilumos mainus galite mėgautis veikla lauke net šaltomis, vėjuotomis, drėgnomis ir šlapiomis dienomis. Tuo pačiu metu – drėgmės pertekliaus pašalinimas nuo kūno, aktyviai judant – tik viena iš terminių apatinių drabužių funkcijų, antroji – šilto oro molekulių sulaikymas prie odos, sukuriant patogų „kokoną“, kuris reikalingas tiek aktyviai judant, tiek ramybės būsenoje šaltu ir vėjuotu oru.
Ar visi termo drabužiai šilti moterims?
Žinoma, kad ne. Šilti termo drabužiai yra tik kokybiški drabužiai, pasiūti iš natūralių audinių, tarp kurių galima išskirti vilną, ypač merino vilną. Merino vilnos apatiniai drabužiai veikia panašiai kaip sintetiniai apatiniai drabužiai, tačiau jie ne tik išsklaido prakaitą, bet ir palaiko kūno šilumą. Didžiausi merino vilnos privalumai yra jos išvaizda, audinys nesiraukšlėja, natūralios antibakterinės ir antimikrobinės savybės, ji atspari nemaloniems kvapams.
Taip pat skaitykite
Priklausomai nuo oro temperatūros, rinkoje rasite skirtingo tankio merino vilnos termo drabužius. Todėl lengvų audinių termo apatiniai drabužiai gaminami su ilgomis ir trumpomis rankovėmis, todėl juos galima dėvėti net ir šiltu oru. Apatiniai drabužiai iš 200-260 g/m2 audinio tinka šaltam ir labai šaltam orui.
PR