Pasirašymas elektroniniu parašu – ką turėtumėte žinoti

Pasirašymas elektroniniu parašu – ką turėtumėte žinoti

Pasirašymas elektroniniu parašu gali jums padėti išvengti papildomo popieriaus spausdinimo, nuskaitymo ir siuntimo paštu išlaidų. Elektroninis parašas palengvina kasdienybę ir siūlo šiuolaikišką būdą patvirtinti pasirašančiojo tapatybę.

Dokumentų pasirašymas elektroniniu parašu paprastai būdingas PDF tipo dokumentuose, pvz., sutartyse ar užsakymuose. Taip pat galima elektroniniu būdu pasirašyti ir kitokio pobūdžio dokumentus bei, pavyzdžiui, el. laiškus ar duomenų rinkmenas.

Elektroninis parašas yra patikimas

Elektroniniai parašai yra pagaminti naudojant skaitmeninių ir gyventojų duomenų paslaugų agentūros teikiamomis priemones. Pdf pasirašymas elektroniniu parašu tampa patikimas ir garantuoja pasirašytos informacijos kilmę, vientisumą ir neginčijamumą.

Pažangus elektroninis parašas suteikia šalims tikrumo:

  • Apie tai, kas pasirašė dokumentą
  • Kad po to niekas nekeitė pasirašytos informacijos
  • Kad pasirašantis asmuo negalėtų paneigti pasirašęs arba teigti, kad dokumente vėliau buvo padaryti pakeitimai.

Nepriklausomai nuo vietos ir laiko

Elektroninį parašą galima pasidaryti bet kur ir bet kada. Ypač didėjant nuotoliniam darbui, svarbu, kad dokumentus būtų galima pasirašyti ir nuotoliniu būdu ir pasirašiusiems asmenims nereiktų būti darbo vietoje.

Sutarties pasirašymas elektroniniu parašu yra ypač naudingas, kai tą patį dokumentą turi pasirašyti keli asmenys. Pasirašiusiems asmenims nereikia susitarti dėl susitikimo toje pačioje vietoje, o visi gali pasirašyti dokumentą, kad ir kur jie būtų.

Mažiau popieriaus – ekologiškas pasirinkimas

Elektroniniu būdu pasirašytas dokumentas taip pat tvarkomas elektroniniu būdu. Dokumento spausdinti nereikia, todėl nereikia galvoti apie jo fizinį saugojimą. Siekiant užtikrinti, kad dokumentas būtų saugiai saugomas ilgą laiką, gali būti naudojami įvairūs elektroninių darbo erdvių sprendimai. Popieriaus kiekio mažinimas taip pat yra ekologiškas pasirinkimas.

Jokio nuskaitymo

Kadangi dokumento tarp parašų skenuoti nereikia, dokumento tekstas išlieka mašininiu būdu nuskaitomas. Kai dokumento turinį galima nuskaityti mašininiu būdu, jį taip pat galima nuskaityti ekrano skaitymo programine įranga, todėl jis yra pasiekiamas. Tai naudinga, kai dokumentai yra archyvuojami ir apdorojami, nes paieškos gali būti nukreiptos į dokumentų turinį.

Pasirašymo tarpvalstybinis būdas

Pdf dokumentų pasirašymas elektroniniu parašu taip pat yra greitas ir efektyvus būdas, kai reikia dalytis dokumentais tarpvalstybiniu mastu, pavyzdžiui, dėl įvairių sutarčių procedūrų. Europos Sąjungoje elektroninis parašas vadovaujasi ES eIDAS reglamentu. Kvalifikuotas elektroninis parašas (QES) galioja visoje Europos Sąjungoje. Jis yra teisiškai saugus ir neginčijamas be atskirų įrodymų.

Plataus spektro naudojimas

Dažniausias naudojimo atvejis yra PDF dokumento, pavyzdžiui, sutarties elektroninis pasirašymas. Tačiau elektroninis parašas gali būti naudojamas keliose skirtingose situacijose, pvz., el. laiškuose, skirtinguose duomenų failuose (pvz., diegimo paketuose ar taikomųjų programų atnaujinimuose), interneto srauto apsaugai etc.

PR

Naujienos iš interneto