Pagrindinis puslapis Sena Voruta Plytos skulptūrai „Laisvės kelias“ perkamos rekordiniu greičiu

Plytos skulptūrai „Laisvės kelias“ perkamos rekordiniu greičiu

Per porą savaičių, kai buvo pratęsta galimybė įsigyti vardinę plytą Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui skirtai skulptūrai „Laisvės kelias“, jų nupirkta beveik 7 tūkstančiai.
 
Trečiadienį, 2010 m. liepos 28-ąją, paskutinę dieną, kai galima prisidėti prie skulptūros, plytos tiesiog graibstomos – per kelias minutes jų įsigyjama dešimtimis, rodo akcijos interneto svetainės duomenys.
 
Trečiadienį po vidurdienio vardines plytas iš viso jau buvo įsigiję daugiau kaip 17 tūkst. žmonių ir šeimų.
 
„Per tas dvi savaites įvyko banga kaip kažkada Atgimimo laikais. Žmonės tikrai užsidegė šita idėja, ir aš labai laimingas, kad šiais laikais, krizės akivaizdoje žmonės supranta, jog yra svarbesnių dalykų, nei materialinė gerovė, kad yra vertybės, kurios svarbiausios, yra idealai, kurie šventi“, – BNS trečiadienį sakė idėjos autorius skulptorius Tadas Gutauskas.
 
Pradėjus akciją iš pradžių nuspręsta vardines plytas skulptūrai pardavinėti iki liepos 15-osios, tačiau atsiradus galimybei padidinti plytų gamybos pajėgumus, galimybė prisidėti prie skulptūros pratęsta iki liepos 28 dienos.
 
Skulptoriaus teigimu, planuojamai 60 metrų ilgio ir 3,4 metro aukščio skulptūrai iš viso reikėtų apie 20 tūkst. plytų, tačiau atidarymui rugpjūčio 23 dienai bus statoma iš tiek plytų, kiek jų bus įsigyta. O vėliau projektas ir toliau galėtų būti tęsiamas, kol pasiektų numatytus parametrus.
 
Skulptūra Vilniuje, Konstitucijos prospekto ir Geležinio vilko gatvių sankirtoje, palei transporto žiedą jau pradėta montuoti.
 
Kiekvieno asmens ar šeimos, prisidėjusios prie „Laisvės kelio“, vardas ir pavardė ar šeimos pavardė įspaudžiama plytoje. Plyta, kurioje bus įspaustas ją nusipirkusio asmens vardas, kainuoja 25 litus, tuo metu norintiesiems joje įamžinti savo šeimos vardą, ji kainuoja 50 litų.
 
Prie šio pilietinio projekto prisidėjo ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių gyventojai, daugiausia lietuvių tautybės. Simbolinių plytų pirkta Bolivijoje, Naujoje Zelandijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Kanadoje, JAV.
 
Skulptūroje bus ir iškilių Lietuvos asmenybių, Sąjūdžio ir Baltijos kelio dalyvių, prisidėjusių prie projekto, vardai. Tarp jų – Nepriklausomybės Akto signataro Romualdo Ozolo, Sąjūdžio dalyvių Algirdo Kaušpėdo, Gyčio Padegimo, dainininko Andriaus Mamontovo ir kitų žymių meno, politikos ir verslo atstovų, visuomenės veikėjų vardai.
 
Pasak T. Gutausko, jei gyventojai nupirktų visus 20 tūkst. plytų, turėtų būti surinkta 500-600 tūkst. litų, arba pusė idėjai įgyvendinti reikalingos sumos.
 
Iš viso „Laisvės kelio“ sukūrimo darbai kainuos 1 mln. litų, tačiau, anot T. Gutausko, sąmata turėtų sumažėti, nes jau sutarta dėl keleto nuolaidų.
 
Vyriausybė, projektą įtraukusi į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, jį parėmė 70 tūkst. litų.
 
Kaip žinomiausi skulptūros autoriaus T. Gutausko darbai Lietuvoje įvardinamos sostinės Vingio parke pastatyta skulptūra „Vienybės medis“ ir prie „Siemens“ arenos Vilniuje stovinti skulptūra „Lietuvos krepšiniui“.
 
Roberto Riabovo (Fotodiena) nuotr.
 
 
Nuotraukoje: Prisidėjusių prie „Laisvės kelio“ vardas ir pavardė ar šeimos pavardė įspaudžiama plytoje

Naujienos iš interneto