Aukštadvario poetės. Iš kairės Liongina Šovienė, Nijolė Verseckienė, Petronėlė Kavaliauskienė. O. Gaidamavičiūtės nuotr.
Ona GAIDAMAVIČIŪTĖ, Aukštadvaris, www.voruta.lt
Liepos 17 dieną Aukštadvario regioninio parko kiemelyje vyko kasmetė poezijos šventė „Piliakalnių aidai 2020“.
Renginio vedėjos ir organizatorės Aukštadvario regioninio parko vyresnioji kultūrologė Rita Balsevičiūtė ir Aukštadvario bibliotekos vedėja Ramunė Jarmalavičiūtė pristatė poezijos šventės dalyvius, svečius bei pirmiausia pasveikino garbingus jubiliejus švenčiančias aukštadvarietes senjores, Aukštadvario regioninio parko savanores talkininkes: mokytoją Vladą Zabarauskienę ir vaistininkę Gražiną Ragulienę: V. Zabarauskienė švenčia garbingą 90-ies metų jubiliejų, o G. Ragulienė – 70-metį.
Taip pat skaitykite
Šių metų poezijos šventė-popietė „Piliakalnių aidai“ dedikuota poetui Pauliui Širviui, kuriam šiais metais suėjo 100 metų. Pasirodo, kad poetas yra lankęsis Aukštadvaryje, aukštadvariečiai net jam sužeistam karo fronte gyvybę išgelbėjo.
„Piliakalnių aiduose“ dalyviai-poetai dalijosi prisiminimais apie poetą Paulių Širvį ir poezija apie istorinę atmintį, kunigaikščio Kęstučio pilį Aukštadvaryje ir jo kovas, Lietuvą, švenčiančią Nepriklausomybės 30-metį.
Į poezijos šventę susirinko gražus būrys kviestinių poetų iš Trakų, Onuškio, Užuguoščio bei vietinių aukštadvariečių.
Bijūnų bibliotekininkė Inga Gackienė skaitė P. Širvio eilėraščius, o poetas mokytojas Algirdas Almantas dalijosi prisiminimais apie P. Širvį, skaitė savo eiles.
Vėliau savo eiles skaitė Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė.
Poezijos šventėje dalyvavo ir savo eiles skaitė naujakurys aukštadvarietis – drožėjas, skulptorius, poetas, poeto Vytauto Mačernio giminaitis Bronius Mačernis.
Eiles skaito Trakų literatai. Iš kairės: Austra Zapolskienė, Teresė Balkutė, filologijos mokslų daktaras, Trakų garbės pilietis Albinas Vytautas Januškevičius. O. Gaidamavičiūtės nuotr.
Vėliau savo eilėmis pasidalijo svečiai – Trakų literatai, Trakų rajono literatų brolija „Aukuras“: Austra Zapolskienė, Teresė Balkutė, filologijos mokslų daktaras, Trakų garbės pilietis Albinas Vytautas Januškevičius.
Ir monografijos „Aukštadvaris“ vyr. redaktorė Ona Gaidamavičiūtė dalijosi savo kūryba.
Vėliau pasirodė Aukštadvario senjorų asociacijos „Aukštadvario žiburiai“ narės – Liongina Šovienė, Petronėlė Kavaliauskienė, Nijolė Verseckienė, – pristačiusios savo eiles ir atlikusios dainą. Prie jų prisijungė ir itin veikli aukštadvarietė Veronika Pilipavičienė, kuri vėliau visus pavaišino savo keptais pyragaičiais su maskarponės įdaru.
Liaudies dainas atliko aukštadvarietės. Iš kairės: Liubov Vitašneva, Ieva Baškevičiūtė, Rita Balsevičiūtė. O. Gaidamavičiūtės nuotr.
Rita Balsevičiūtė kartu su aukštadvarietėmis merginomis Liubov Vitašneva (ji grojo ir kanklėmis) ir Ieva Baškevičiūtė atliko daug liaudies dainų, tarp jų ir savo kūrybos dainą apie kunigaikštį Kęstutį.
Užuguosčio bibliotekininkė Rasa Žvirblienė skaitė poeto, mokytojo iš Nemaitonių kaimo Jono Staliulionio eiles.
Jaunieji atlikėjai Gija ir Joris Jarmalavičiai. O. Gaidamavičiūtės nuotr.
Nuotaikingai koncertavo ir jauniausi šventės dalyviai – Gija ir Joris Jarmalavičiai, atlikdami lietuvių liaudies dainą „Augo obelėlė“. Beje, Joris Jarmalavičius ir puikus muzikantas, jis akordeonu atliko kelias kompozicijas.
Tai buvo labai graži ir nuotaikinga poezijos šventė, nors šiemet ir kiek pavėlusi, kaip ir visas poezijos pavasaris. Džiugu, kad senjorai, bibliotekininkai, visi poeziją mylintys žmonės, išvarginti ilgo nuotolinio bendravimo, galėjo susitikę gyvai pabendrauti.
Dainuoja senjorių asociacijos „Aukštadvario žiburiai“ narės. O. Gaidamavičiūtės nuotr.
Šventė, kaip ir kiekvienais metais, užbaigta mielu bendravimu prie etnografinių vaišių stalo.
Užuguosčio bibliotekininkė Rasa Žvirblienė supažindino su saldžia sriuba, vadinama žebroku, arba muciniu arba ubagiene.
Norisi padėkoti visiems poezijos šventės organizatoriams, taip pat bičiuliams, pagalbininkams: Rasai Žvirblienei, Juliui Buividavičiui, dainininkėms Ievai ir Liubai.