Popiežius Pranciškus „Stereosound“ parduotuvėje
www.vaticannews.va
„Šioje vyskupijoje labiausiai pasigendu to, kad negaliu klajoti gatvėmis, kaip Buenos Airėse“, – rašo popiežius žurnalistui. Tą vakarą Javier Martinez Brocal, „Rome Reports“ portalo žurnalistas, buvo Romos senamiestyje. Stovėdamas prie taksi sustojimo, jis pamatė popiežių, išeinantį iš muzikos plokštelių parduotuvės.
Mobiliuoju telefonu jo padaryta nuotrauka labai greit socialiniais tinklais pasklido po visą pasaulį. Popiežius juokaudamas prisipažįsta, kad buvo ėmęsis visų atsargumo priemonių, kad jo iškyla į muzikos įrašų parduotuvę liktų niekieno nepastebėta. O gavosi taip, kad kaip tik ten jis sutiko žurnalistą. Savo trumpą laišką popiežius baigia su humoro gaida ragindamas visada drąsiai vykdyti savo, kaip žurnalisto, pašaukimą, net jei tai turėtų sukelti sunkumų popiežiui. (jm / Vatican News)
Taip pat skaitykite
Popiežius Pranciškus ir muzika
Ne paslaptis, jog popiežius Pranciškus mėgsta muziką, ypač klasikinę. Antradienį jis pats netiesiogiai priminė apie tai apsilankydamas „Stereosound“ plokštelių parduotuvėje Romos senamiestyje.
Popiežiaus iškyla antradienio pavakare buvo neanonsuota ir privati. Pirmieji apie ją pranešė įvykį mobiliais telefonais nufilmavę praeiviai, maždaug 19 val. pamatę prie pat Panteono esančios parduotuvės pastatytą automobilį su Vatikano numeriais. Netrukus iš parduotuvės išėjo popiežius Pranciškus, lydimas vairuotojo ir parduotuvės darbuotojų.
Vatikano Spaudos salės direktorius vėliau paaiškino, jog popiežius Pranciškus nuo seno yra šios parduotuvės klientas – iš Argentinos lankydamasis Romoje, kardinolas J. M. Bergoglio apsistodavo netoliese esančiame dvasininkų viešbutyje, kartais užeidavo į minėtą parduotuvę nusipirkti muzikos kompaktinių diskų, o šį antradienį apsilankė tik tam, kad aplankytų senus pažįstamus ir jiems suteiktų dvasinę paslaugą – palaimintų neseniai restauruotą patalpą. Popiežius pabendravo su parduotuvės savininke p. Letizia, jos žentu ir dukra, kuri popiežiui padovanojo vinilinę klasikinės muzikos plokštelę.
Po maždaug dešimties minučių nuo atvykimo popiežius sėdo į mašiną ir sugrįžo į Vatikaną. Pasak p. Letizia, popiežiaus vizitas buvo labai malonus ir kupinas žmogiškumo.
Romos vyskupas Pranciškus ne kartą yra pasakojęs apie savo artimą ryšį su muzikos pasauliu, kuris jį lydi nuo vaikystės iki vyskupystės: būdamas vaikas Buenos Airėse mokėsi skambinti pianinu, šeštadieniais su mama per radiją klausydavosi koncertų ir operų. Argentinietė solistė Haydée Dabusti, kuri kardinolo J. M. Bergoglio kvietimu yra giedojusi Buenos Airių katedroje, kartą pasakė, jog popiežius Pranciškus mėgsta visokią muziką, bet ypač klasikinę.
Popiežius Romos gatvėje 2020 03 15 (Vatican Media)
2013 metais po išrinkimo popiežiumi, Pranciškus bene pirmame išsamiame interviu „Kas yra Jorge Mario Bergoglio?“, kurį jis davė jėzuitų žurnalo Civiltà Cattolica vyriausiam redaktoriui t. A. Spadaro, gana išsamiai kalbėjo apie asmeninį ryšį su menu ir kūryba, tarp labiausiai pamėgtų kompozitorių paminėjo Mozartą, Bethoveną, Bachą ir Vagnerį.
Paklaustas, ką reiškia būti optimistu krizės ištiktame pasaulyje popiežius atsakė palyginimu apie krikščionišką viltį, prisiminė vaivorykštę-vaiduoklę iš G. Puccinio operos Turandot – visi pasaulyje jos ilgisi ir šaukiasi, ji kas naktį apsireiškia, o rytą vėl išnyksta.
„Krikščioniškoji viltis nėra vaiduoklė, ji neapgauna. Krikščioniška viltis yra teologinė dorybė ir, visų pirma, yra Dievo dovana, kuri netelpa į žmogiško optimizmo rėmus. Juk Dievas neatima vilties, jis negali savęs išsižadėti – Dievas yra neblėstantis pažadas!“, – pokalbio metu patikino popiežius Pranciškus. (SAK / Vatican News)