Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pirmadienį susitiko su pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra“ naujojo leidimo kūrybine grupe ir mokytojais bei muziejininkais, dalyvavusiais seminare-kūrybinėse dirbtuvėse „Pilietiškumo ir kūrybiškumo kompetencijų ugdymas mokykloje ir muziejuje: nauja „Aušros“ aušra“.
Prezidentas su mokytojais ir muziejininkais aptarė perleistos „Aušros“ aktualumą ir pritaikomumą bendrojo ugdymo procese bei edukacijoje ir sklaidos perspektyvas. Šalies vadovas padėkojo švietėjams, kurie savo inovatyviomis idėjomis, kūrybiškumu, entuziazmu prisideda prie šiuolaikiško „Aušros“ perskaitymo, jos turinio suaktualinimo ir pritaikymo ugdymui mokyklose, prie plačios „Aušros“ fenomeno sklaidos.
„Tikiu, kad naujai perleista „Aušra“ pradeda naują savo gyvenimą: ji vėl tampa lietuvybės puoselėjimo, tautinės bei pilietinės tapatybės stiprinimo ir meilės Tėvynei įkvėpimo šaltiniu, pilietiškumo ugdytoju. Jūsų dėka „Aušra“ ir vėl gali atlikti savo gerąjį darbą: „įskelti lietuvybės kibirkštį ir aistrą istorijai“, ugdyti kritiškai mąstančią jaunąją kartą, skiepyti meilę lietuvių kalbai, žadinti pasididžiavimą Lietuva, stiprinti patriotiškumą, gausinti pilietinę galią“, – sakė Prezidentas.
Seminaro-kūrybinių dirbtuvių metu sukurtos mokymo priemonės bus pasiekiamos Prezidento iniciatyva sukurtoje platformoje „Pilietiškumo mokykla“ ir bus naudojamos ne tik lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, bet ir gamtos pažinimo, geografijos, biologijos, muzikos, o svarbiausia – pilietiškumo pamokose, taip pat ir kitose pilietiškumo iniciatyvose.
Taip pat skaitykite
Šalies vadovas dar kartą nuoširdžiai padėkojo mecenatui dr. Pranui Kizniui, kad patikėjęs Prezidento 2022 m. metiniame pranešime Seime išsakyta idėja jis svariai prisidėjo prie to, kad jau 2023 m. vasarą visas Lietuvos mokyklas, muziejus, bibliotekas, taip pat lituanistines mokyklas ir lietuvių bendruomenes užsienyje pasiektų reikšminga dovana – naujai perleista „Aušra“ ir viso komplekto įvadinė knyga „Aušra po 140 metų“.
Susitikime dalyvavo mecenatas dr. Pranas Kiznis, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys prof. Domas Kaunas, dr. Tomas Balkelis, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis, Lietuvos muziejų asociacijos Švietimo sekcijos vadovė, Valdovų rūmų muziejaus edukacijos metodininkė dr. Nijolė Nelija Kostinienė, Lietuvos jūrų muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja Renata Treigienė, tarpdisciplininių ugdymo ir edukacinių projektų kūrėja ir koordinatorė, lektorė Inga Norkūnienė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos skyriaus muziejininkas, rinkinio saugotojas Žygimantas Ruškys, Šiaulių Juventos progimnazijos istorijos ir pilietiškumo mokytojas Sergejus Staponkus, Šiaulių Lieporių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Valantinavičienė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja Justė Kutkienė, Vilniaus Žvėryno gimnazijos direktorė, istorijos mokytoja ekspertė Žaneta Vaškevičienė, Vilniaus Užupio gimnazijos istorijos mokytojas ekspertas, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos pirmininko pavaduotojas Robertas Ramanauskas.
Prezidento komunikacijos grupė
LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus