Ambasadorė Jolanta Balčiūnienė. Cyril Bailleul/UNESCO nuotr.
Balandžio 7 d. Paryžiuje UNESCO Vykdomosios Tarybos 221-osios sesijos plenariniame posėdyje Lietuvos nuolatinė atstovė, ambasadorė Jolanta Balčiūnienė paragino valstybes nares laikytis UNESCO misijos ir bendrų tikslų siekti remiantis tarptautine tvarka.
„Nepateisinama ir neišprovokuota Rusijos agresija prieš Ukrainą griauna viską, ką UNESCO gina ir saugo“, – pažymėjo nuolatinė atstovė UNESCO.
Pasak ambasadorės J. Balčiūnienės, siaubą kelia tai, kiek Ukrainos švietimo, kultūros, mokslo ir žiniasklaidos įstaigų sugriauta ir nuniokota dėl Rusijos agresijos.
Taip pat skaitykite
„UNESCO vaidmuo renkant įrodymus apie Rusijos sukeltų nuostolių mastą yra labai svarbus siekiant Rusijos ir jos bendrininkų Baltarusijos bei Šiaurės Korėjos visiškos atsakomybės už Ukrainoje įvykdytus tarptautinius nusikaltimus. Lietuva remia UNESCO veiksmus ir organizacijos įgyvendinamą pagalbos Ukrainai programą“, – sakė Lietuvos nuolatinė atstovė, kuri šioje sesijoje taip pat pirmininkauja Vykdomosios Tarybos Finansų ir administracijos komisijai.
Lietuvos delegacijos vadovė pabrėžė tęstinę paramą UNESCO paveldo apsaugos krizinėse situacijose ir žiniasklaidos programoms. Pažymėta žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų saugumo svarba bei ilgametis UNESCO vaidmuo šiuo klausimu.
Ambasadorė informavo UNESCO valstybes nares apie tai, kad minint UNESCO konvencijos dėl kultūros raiškos įvairovės apsaugos ir skatinimo dvidešimtmetį gegužę Vilniuje rengiamas Kūrybiškumo festivalis, Lietuvoje kovą paminėti Tarptautiniai kvantinio mokslo ir technologijų metai.
„Lietuva ir toliau skatins aukštos kokybės švietimą, ypatingą dėmesį skirdama mokymosi visą gyvenimą galimybėms ir investicijoms į mokslą bei mokslo tyrimus“, – sakė nuolatinė atstovė.
Ambasadorės žodžiais, „labai apgailestaujame, kad dėl Talibano taikomo draudimo milijonai Afganistano mergaičių negali lankyti mokyklos, todėl siekis užtikrinti galimybę mokytis visoms mergaitėms ir moterims Afganistane turi išlikti tarp UNESCO darbotvarkės prioritetų“.
Lietuvos nuolatinė atstovė priminė, kad į sukakčių, su kuriomis siejama UNESCO, sąrašą įtrauktos šiemet minimos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo 150-osios metinės.
UNESCO Vykdomosios Tarybos 221-oji sesija vyks iki balandžio 17 dienos.
Lietuva 2021–2025 m. yra UNESCO Vykdomosios Tarybos narė.
Užsienio reikalų ministerijos pranešimas
Atsakyti