Šaulių sąjungos stovyklose vasaros daugiau nei 6 tūkst. vaikų

Šaulių sąjungos stovyklose vasaros daugiau nei 6 tūkst. vaikų

Lietuvos šaulių sąjungos archyvo nuotr.

Aušra Garnienė,  Lietuvos šaulių sąjungos Komunikacijos skyriaus vedėja, www.voruta.lt

Kasmet vis daugiau vaikų savo atostogas leidžia Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) organizuojamose vasaros stovyklose. Šiais metais šauliai užims rekordiškai daug vaikų – vasarą vyks beveik 60 stovyklų, kuriose stovyklaus daugiau nei 6 tūkstančiai vaikų ne tik iš Lietuvos, bet ir emigravusių tautiečių atžalos, už laisvę kovojančių ar žuvusių ukrainiečių karių vaikai. 

„Suaktyvėjus Šaulių sąjungos veiklai užsienyje, atvykstančių vaikų ne tik iš Europos, bet ir iš JAV sulaukiame vis daugiau. Daugelis jų lanko artimuosius Tėvynėje ir tuo pačiu įsitraukia į mūsų veiklas: ne vienam tai ir galimybė prisiminti lietuvių kalbą, susipažinti su savo šalies istorija, o galbūt čia užsimezgusios draugystės vėliau juos paskatins ir grįžti“, – sako Sandra Vasiliauskienė, Šaulių sąjungos Pilietinio ugdymo skyriaus vedėja.

Dauguma Šaulių sąjungos stovyklų yra skirtos 11–18 metų amžiaus jauniesiems šauliams, kurie čia gali pademonstruoti per metus jaunųjų šaulių būreliuose įgytas žinias ir išlaikyti I–IV pakopos egzaminus, vainikuojančius jų tobulėjimą šauliškame kelyje.

Šaulių stovyklose atsižvelgiant į vaikų amžių ir pasirengimo lygį mokoma Lietuvos istorijos, orientuotis ir išgyventi lauko sąlygomis, suteikti pirmąją pagalbą, taiklumo ar bazinių karinių žinių – jaunieji šauliai leidžiasi į žygius, sportuoja ir, aišku, pramogauja.

„Liepą vykstanti tarptautinė stovykla „Žalgiris“ suteikia puikią progą jaunimui susipažinti vieniems su kitais, pasidalyti gerąja patirtimi, pagilinti savo žinias, įsitraukti į skirtingas organizacijas vienijančias veiklas, kai išnyksta ir kalbos barjeras, – pasakoja S. Vasiliauskienė. – Šioje stovykloje tradiciškai dalyvauja giminingų organizacijų atstovai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos ir trijų licėjų kadetai iš Ukrainos. Šiais metais „Žalgiryjeׅ“ pirmą kartą stovyklaus ir jaunuoliai iš Švedijos bei Sakartvelo“.

Lietuvos šaulių sąjungos archyvo nuotr.

Vis dėlto bene pusė Šaulių sąjungos stovyklų yra edukacinės, kultūrinės, pažintinės, sportinės ar orientuotos į išgyvenimo įgūdžių lavinimą. Jose laukiami ne tik jaunieji šauliai, bet ir moksleiviai iš visos šalies ar užsienio lietuviai. Dalis stovyklų yra dieninės, kitos suplanuotos gražiausiose šalies regionuose įsikūrusiose sodybose ar stovyklavietėse.

„600 vaikų sudarėme galimybes stovyklauti dienos stovyklose mūsų atnaujintuose Šaulių namuose Alytuje. Iš viso šią vasarą organizuojame 10 stovyklų, kuriose vasaros daugiau kaip tūkstantis vaikų. Suteiksime atokvėpį nuo karo ir vaikams iš Ukrainos“, – pasakoja LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių (Alytaus apskr.) 1-osios rinktinės vadas ats. kpt. Skirmantas Valatkevičius.

Pasak rinktinės vado, šios iniciatyvos autorius – Lietuvos garbės konsulas Luhansko srityje ir Lietuvos šaulių sąjungos padalinio Ukrainoje vadas Robertas Gabulas. Jo dėka, trečius metus iš eilės Alytaus rajone kartu su Butrimonių gimnazijos moksleiviais ir jaunaisiais šauliais stovyklauja vaikai iš Luhansko srities Sjevjerodonecko 14-osios vidurinės mokyklos, kuri šiuo metu iškelta prie Kijevo.

Lietuvos šaulių sąjungos archyvo nuotr.

Pasak Sandros Vasiliauskienės, Lietuvos šaulių sąjungos stovyklos – vienos populiariausių tarp vaikų. Kasmet augantis dalyvių skaičius skatina pasitempti tiek stovyklų organizatorius, tiek instruktorius.

„Įvairioms technologijoms sparčiai judant į priekį, turime derintis prie besikeičiančių moksleivių poreikių, galvoti, kaip stovyklas padaryti vis įdomesnes ir patrauklesnes. Todėl specializuotos stovyklos tam puikiai tinka, jose moksleiviai ir jaunieji šauliai gali gilinti žinias ir automobiliu sporte, ir bepiločiu orlaiviu valdyme, ir kitose jaunimą dominančiose srityse“, – sako S. Vasiliauskienė.

Naujienos iš interneto