Seimo kanceliarijos Kultūros komiteto biuro nuotrauka
Gegužės 11 d. Seimo Kultūros komiteto išvažiuojamajame posėdyje Trakų rajono savivaldybėje buvo aptarti Trakų kultūros paveldo objektų būsenos ir Trakų istorinio nacionalinio parko planavimo schemos atnaujinimo klausimai.
Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius pristatė savivaldybės teritorijoje esančius kultūros paveldo objektus, su kuriais save sieja Trakai, investicijas į šių objektų priežiūrą ir tvarkymą. Meras informavo, kad savivaldybė yra paruošusi techninį paminklo Vytautui Didžiajam Trakuose projektą ir pasirengusi pastatyti paminklą, tačiau jo statyba yra brangi, todėl tikimasi valstybės paramos – Vytauto Didžiojo atmintis ir jos įamžinimas yra reikšmingi ne tik Trakams, bet ir visai Lietuvai.
Trakų rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene specialistės Sigitos Nemeikaitės nuotrauka
Taip pat skaitykite
Posėdžio metu taip pat buvo aptartas Trakų nacionalinio istorinio parko planavimo schemos atnaujinimas. Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras informavo, kaip vyksta naujosios Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos planavimo schemos rengimas. Kultūros viceministras Rimantas Mikaitis pažymėjo, kad šis svarbus dokumentas turėtų būti parengtas per maždaug dvejus metus.
Išvažiuojamo posėdžio metu Kultūros komiteto nariai apsilankė Užutrakio dvaro sodybos rūmuose, Istorinių parkų pažinimo centre, susitiko su karaimų religinės bendruomenės pirmininku Jurijumi Špakovskiu, apžiūrėjo, kaip Trakų salos pilyje vykdomi Kunigaikščių rūmų terasoje panduso (nuovažos) įrengimo darbai.
Seimo kanceliarijos Kultūros komiteto biuro nuotrauka
Posėdyje dalyvavo kultūros viceministras Rimantas Mikaitis, Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos direktorius Gintaras Abaravičius, Trakų istorijos muziejaus direktorė Alvyga Zmejevskienė.
Parengė
Seimo kanceliarijos Kultūros komiteto biuras