Jungtinis choras po koncerto. Nijolė Sinkevičiūtė – centre su gėlėmis. Liudmilos Felčinskajos nuotr.
Audronė Stepankevičiūtė, projekto chorų festivalis-konkursas „Mūsų dainose“ vadovė
Paskutinį lapkričio sekmadienį Vievyje vėl skambėjo chorų balsai. Paskutinis projekto Chorų festivalis – konkursas „Mūsų dainose“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės, renginys – koncertas „Susipažinkime – Kompozitorius“ – buvo skirtas iš arčiau susipažinti su kompozitore Nijole Sinkevičiūte ir jos chorine kūryba.
Nuotaikingame koncerte Nijolės Sinkevičiūtės kūrinius atliko Dainos mylėtojų klubo mišrus choras „Alumni Vilnenses“ (vadovas Algimantas Kriūnas), Vilniaus kultūros centro LRT vaikų choras ir jaunimo choro merginų grupė (vadovė Regina Maleckaitė, koncertmeisterė Saulė Kriščiūnaitė), Vievio kultūros centro kamerinis choras „Con moto“ ir moterų ansamblis (vadovė Audronė Stepankevičiūtė, koncertmeisterė Eglė Vosyliūtė). Skambėjo N. Sinkevičiūtės originalūs kūriniai bei lietuvių liaudies dainų aranžuotės. Vakarą vainikavo jungtinio choro atliekama keturių dalių poema „Tavo paukštis ir šauksmas“ Justino Marcinkevičiaus eilėmis.
Taip pat skaitykite
Autorė juokavo norėjusi šį koncertą pavadinti „Kodėl?“: kodėl vakarui „Susipažinkime – Kompozitorius“ pasirinkta ji; kodėl Vieviui įdomi jos kūryba; kodėl dalyvaujantys chorai mėgsta dainuoti jos kūrinius ir dar daug kitų kodėl? Į šiuos klausimus jaukaus ir betarpiško bendravimo sklidino vakaro metu atsakė chorų vadovai – kompozitorės bičiuliai ir pati vakaro kaltininkė.
Kompozitorė prisipažino net nebandžiusi skaičiuoti, kiek chorinių kūrinių ir vaikams, ir suaugusiesiems yra sukūrusi, nes, anot jos, dar ne metas „viščiukus skaičiuoti“. Jos dainos skamba Lietuvos dainų šventėse, Lietuvos moksleivių dainų šventėse, jas į savo repertuarą įtraukia daugybė Lietuvos ir išeivijos chorų Europoje ir Amerikoje.
Koncerte dalyvavę chorai – seni kompozitorės bičiuliai ir jos kūrybos fanai. Tačiau vakaras suteikė galimybę ir publikai ne tik prisiliesti prie dalelės N. Sinkevičiūtės chorinės kūrybos, bet ir pažinti autorę kaip atvirą, charizmatišką ir be galo nuoširdų žmogų.
Atsakyti