V. Masalskis mielai atsakinėjo į vieviečių klausimus
Audronė Stepankevičiūtė, projekto „Grįžtu namo“ vadovė, www.voruta.lt
Vievis laukė šio susitikimo. Garsus šalies režisierius ir aktorius Valentinas Masalskis trumpam į į mūsų miestą, kuriame gyveno keturiolika metų. Užsuko ne vienas – kartu su Klaipėdos jaunimo teatro trupės aktoriais. Garbius svečius pakvietė Vievio kultūros centras, įgyvendindamas Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės finansuojamą projektą „Grįžtu namo“.
Valentinas Masalskis – vienas ryškiausių Lietuvos aktorių ir režisierių, apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija (1996), Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“(2014), Klaipėdos universiteto profesorius. Vievio kultūros centro salėje gausiai susirinko vieviečiai ir svečiai – ne tiktai garsaus menininko kūrybos gerbėjai, teatro mėgėjai, bet ir tiesiog jo pasiilgę buvę kaimynai, pažįstami, draugai.
Taip pat skaitykite
Scena iš spektaklio „Kreicerio sonata“
Susikaupusi publika stebėjo spektaklį „Kreicerio sonata“ (pagal to paties pavadinimo Levo Tolstojaus apysaką), vieną naujausių V. Masalskio režisuotų pastatymų. Šią dovaną režisierius vieviečiams įteikė kartu su aktoriais Simonu Lunevičiumi ir Vaiva Kvedaravičiūte. Nors L. Tolstojus apysaką, laikomą vienų geriausių jo kūrinių, parašė 1889 m., jos tema, kurioje persipina aistra, pavydas, kerštas, dviprasmiškų jausmų konfliktas, yra aktuali ir šiandien. Režisierius meniniais sprendimais sušiuolaikina herojų, kartu leisdamas pažvelgti į jį iš nesukonkretintos laiko perspektyvos. Įtraukus ir jausmingas monologu besiremiantis spektaklis prikaustė publikos dėmesį.
Po spektaklio Maestro V. Masalskis dar ilgai bendravo su publika, prisimindamas Vievyje praleistą laiką, bendravimą su kultūros darbuotojais bei miesto jaunimu jo inicijuotoje jaunimo dramos studijoje, vis dar stebėdamasis mūsų miesto apylinkių grožiu, ragindamas vertinti vietą, kurioje gyvename. Filosofiniai pamąstymai apie moralines vertybes ir jų ignoravimą, apie scenos meno dabartį ir kai kurių menininkų savęs pervertinimą – šios ir kitos to vakaro temos taip pat privertė susimąstyti ne vieną susitikime dalyvavusįjį.
Publikos klausimai V. Masalskiui
Vieviečiai tiki, kad prof. V. Masalskis dar ne kartą grįš namo – į Vievį – ir padovanos žemiečiams dar ne vieną savo kūrybos perlą.
Liudmilos Felčinskajos nuotraukos