www.voruta.lt
Siekiant padėti nuo pandemijos nukentėjusiam vietinio turizmo sektoriui, iš Vyriausybės rezervo Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skirta 5 mln. Eur. Šias lėšas ministerija planuoja paskirstyti įvairiems vietinį turizmą skatinantiems projektams.
„Nuo pandemijos kone skaudžiausiai kentėjo turizmo sektorius – karantino metu keliautojams užvertos sienos, apribotas ir gyventojų judėjimas šalies viduje. Šiuo metu didžiausią potencialą turi vietinis turizmas, todėl norime padėti jam greičiau atsitiesti padidindami vietos turistų srautus – numatome finansuoti prieš pandemiją pradėtus viešosios turizmo ir poilsio infrastruktūros projektus, inovatyvias skaitmenines turizmo paslaugas ir jų rinkodarą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija dalį Vyriausybės rezervo lėšų ketina skirti iki COVID-19 pradėtiems viešosios turizmo ir poilsio infrastruktūros projektams užbaigti bei pritaikyti juos pasikeitusioms aplinkybėms – užtikrinti išaugusių saugumo ir sveikatos standartų atitikimą, skatinti prisidėti prie darnios plėtros tikslų įgyvendinimo.
Taip pat skaitykite
Kitą dalį lėšų planuojama panaudoti vietinio turizmo paslaugų teikėjų inovatyviems ir skaitmeniniams vietinio turizmo produktams ir paslaugoms kurti, juos patraukliai pristatyti visuomenei. Tai galės būti nauji interaktyvūs maršrutai ir informacijos apie turistinius objektus pateikimo būdai, virtualūs paslaugų pristatymai, vaizdo turai, audiogidai ir pan. Taip pat lėšos bus naudojamos šių produktų ir paslaugų reklamos ir rinkodaros priemonių kūrimui ir sklaidai, siekiant paskatinti vietos gyventojus dažniau ir drąsiau keliauti po Lietuvą.
Dėl konkrečių paramos priemonių ir skiriamo finansavimo dydžio Ekonomikos ir inovacijų ministerija apsispręs artimiausiu metu.
2020 m. dėl COVID-19 pandemijos ir kelionių apribojimų turistų skaičius Lietuvoje nukrito į 2012 metų lygį. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2020 m. šalies apgyvendinimo įstaigos sulaukė 2,2 mln. turistų, iš jų užsieniečių – 505,6 tūkst., arba 73,4 proc. mažiau nei 2019 m.