Pagrindinis puslapis Reklama VIN numeris – kodėl jis atsirado ir kam jo reikia?

VIN numeris – kodėl jis atsirado ir kam jo reikia?

VIN numeris – kodėl jis atsirado ir kam jo reikia?

PR

Ar esate bandęs išsiaiškinti kokią nors neaiškią informacijos apie savo transporto priemonę, pvz., kokioje šalyje ji buvo pagaminta, ir nežinojote nuo ko pradėti?

Iš tikrųjų viskas yra paprasčiau nei manote!

Vin numeris, kas tai?

 

1981 m.  JAV Nacionalinė greitkelių eismo saugumo administracija (NHTSA) visus gamintojus, norinčius parduoti savo automobilius Jungtinėse Amerikos Valstijose, įpareigojo naudoti vienodo formato VIN ir laikytis NHTSA nustatytos standartizuotos sąrangos.

 

Kadangi beveik nei viena automobilių kompanija nenorėjo prarasti galimybės patekti į JAV rinką, nuo tada VIN numeriai yra standartizuoti. Tiesą sakant, VIN tapo tokie standartiniai, kad net ir tų transporto priemonių modelių, kuriais neprekiaujama Jungtinėse Amerikos Valstijose, VIN struktūra yra beveik identiška.

 

VIN yra kiekvienam automobiliui unikalus 17 skaitmenų / raidžių derinys, rašoma https://myfreevin.com/ svetainėje. Priešingai nei variklio serijinis numeris ar net kėbulo numeris, automobilio VIN nesikeičia, nepaisant to, kokie pakeitimai bus padaryti automobilyje. Tai reiškia, kad net jei transporto priemonėje per visą jos eksploatavimo laiką bus pakeistas variklis, pavarų dėžė ir kėbulas, ji vis tiek turės tą patį VIN, kuris jai buvo suteiktas gamykloje.

 

VIN numerio vieta automobilyje

Didžiausias gamintojo rūpestis – rasti VIN numeriui tokią vietą, kuri nebus pakeista.

 

Todėl paprastai VIN numerio nerasite ant variklio bloko ar ant bet kurios kitos automobilio mechaninės dalies. Nes net jei jūsų automobilyje bus pakeistas variklis, jis tebeturės tą patį VIN! Nors kai kurių modelių automobiliuose VIN numeris yra pateiktas ant variklio bloko, tačiau net ir pakeitus variklį, automobilio VIN liks tas pats.

Kaip rašoma carVertical tinklaraštyje, dažniausia VIN numerio vieta yra už prekinio stiklo vairuotojo pusėje arba ties priekinių durelių vyriais.

 

Kokius duomenis galime surasti iš VIN

 

Pirmasis VIN simbolis žymi automobilio pagaminimo šalį. Šis simbolis gali būti skaičius arba raidė, priklausomai nuo kilmės šalies. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kalbame ne apie šalį, kurioje yra įsikūręs automobilių gamintojo kompanijos centrinis skyrius. Jei jūsų „Ford“ arba „Mazda“ buvo pagaminti Meksikoje, jūsų automobilio VIN numeryje bus nurodytas šios šalies kodas, o ne Jungtinių Amerikos Valstijų ar Japonijos.

Antrasis numeris žymi gamintoją, trečiasis dažnai automobilio tipą (sunkvežimis, lengvoji ir t.t.) ir šalį, kuriai pritaikytas automobilis. Toliau iki devintojo numerio yra tiksli automobilio komplektacija. Devintasis yra apskaičiuojamas matematiškai, ir skirtas tik patikrinimui ar numeris nepadirbtas. Dešimtasis numeris rodo gamybos metus. Toliau esantys skaičiai suteikiami automobiliui nuriedant nuo linijos.

Visi sekantys skaičiai vienodi toje pačioje gamykloje pagamintam kiekvienos rūšies modeliui. T.y. jeigu įmonė turi 5 gamyklas, vienos iš jų visi produktai baigiasi pvz “1”. Tai praverčia, kai norima pirkti pvz. Būtent Europoje pagamintą Volkswagen automobilį.

VIN iššifravimo paslaugos

Yra daugybė puikių paslaugų, kuriomis galite pasinaudoti iššifruodami transporto priemonės VIN numerį.

 

Vienas iš garsiausių šifravimo paslaugų tiekėjų yra, suprantama, jo kūrėjas – JAV Nacionalinė greitkelių eismo saugumo administracija (sutrumpintai NHTSA). Kadangi būtent ji nustatė gaires, galite būti tikri, kad VIN numeriai bus iššifruoti teisingai!

Išvada

Žinojimas, iš ko yra sudarytas automobilio VIN numeris, yra svarbiausias dalykas, jei norite būti tikri, kad perkant automobilį jūsų neapgautų.

 

Naujienos iš interneto