Myro pilies Baltarusijoje muziejininkai skelbia Vokietijoje aptikę unikalią Nesvyžiaus Radvilų portretų ir meno dirbinių kolekciją.
Ši kolekcija XIX a. priklausiusi Myro pilies savininkams – kunigaikščių Radvilų giminės palikuonims pagal moteriškąją liniją. Kolekcija aptikta po ilgų mokslinių tyrimų ir paieškų, praneša BELTA.
Surasti eksponatai yra kunigaikščio Dominyko – paskutinio tiesioginio Nesvyžiaus Radvilų šakos palikuonio – dukters Stefanijos Radvilaitės palikimo dalis. Kolekciją paveldėjo Stefanijos sūnus Petras Vitgenšteinas, o vėliau – jo sesuo, kunigaikštienė Marija Gogenlojė-Šilingsfiurst, Vokietijos kanclerio žmona.
Pasak Myro pilies muziejaus direktorės Olgos Popko, talkinant Baltarusijos kultūros ministerijai 2012 m. lapkričio mėnesį surengta baltarusių muziejininkų komandiruotė į Bavariją, Šilingsfiurstų rūmus, kurių savininkas Konstantinas Gogenlojė-Šilingsfiurstas sutiko svečiams parodyti savo kolekciją.
Taip pat skaitykite
Tik šiuose rūmuose muziejininkai sužinojo, koks atradimas jų laukia. Vietoje manytų šešių buvo surasta apie 30 kunigaikščių Radvilų portretų, nors ne visi jie rodomi šio privataus muziejaus ekspozicijoje. Kolekcijoje yra daug anksčiau nežinotų tapybos portretų – kunigaikščio Karolio Stanislovo Radvilos, kunigaikščio Dominyko, o jo motinos kunigaikštienės Sofijos portretas vadinamas retenybe – iki šiol istorikai ir menotyrininkai nežinojo, kaip atrodė ši didikė.
Tyrinėtojams dar reikės išsiaiškinti, kokiuose Radvilų giminės rūmuose ir pilyse yra seniausių portretų ir daiktų iš šios kolekcijos. Tariamasi ir dėl atrastosios kolekcijos parodos restauruotoje Myro pilyje, kurioje yra Radvilų ir Vitgenšteinų salės.
Nuotraukoje: Radvilų herbas