Paskolos šiais laikais – dažnas (o kartais – net būtinas) įrankis, su kuriuo lietuviai vis dažniau sprendžia įvairias iškilusias problemas bei poreikius.
Ir nors pats paskolos pasiėmimas, atrodytų, nėra nieko blogo, vis dėlto persistengus bei pasiėmus per daug paskolų, arba pasirinkus brangius greituosius kreditus, žmogaus finansinis gyvenimas gali kaip reikiant pasunkėti.
Tačiau finansinių produktų ekspertai sako, jog net keblioje situacijoje, visados atsiras dalykų, kuriuos galima padaryti. Pagrindinis jų – įsiskolinimų refinansavimas.
Kaip palengvinti naštą?
Financer.com Lietuva pašnekovai sako, jog žmogus, kuris kas mėnesį sumoka dideles įmokas kreditoriams, privalo dėti visas įmanomas pastangas, kad sumažintų savo finansinę naštą.
Taip pat skaitykite
Galų gale, žmogaus įsiskolinimai – it svoris ant širdies, primenantis apie save beveik kiekviename žmogaus gyvenimo aspekte.
Paklausus apie tai, ką galima būtų padaryti, kad sumažinti įsiskolinimų naštą, Financer.com komandos atstovai sako, jog yra trys pagrindiniai žingsniai.
Tai – paskolų Refinansavimas, Biudžeto sudarymas, bei aktyvi pastanga kuo greičiau grąžinti įsiskolinimus.
Refinansavimas
Ekspertai sako, jog Refinansavimas – tai tokia paslauga, kuria pasinaudojus visi žmogaus turimi įsiskolinimai kitiems kreditoriams yra padengiami, ir perkeliami į vieną paskolą pas refinansavimą suteikusią bendrovę.
Analitikai teigia, jog tai suteikia galimybę žmogui gauti naują paskolos sutartį žymiai geresnėmis sąlygomis – taikomos mažesnės palūkanos, bendra mokėtina suma, o mėnesio įmoka kartais sumažėja net daugiau nei du kartus.
Pašnekovai sako, jog taip sumažinus mėnesio įmokas, žmogus gali atsikvėpti – atsiranda papildomų pinigų būtiniesiems poreikiams, finansų planavimui.
Be to, sutaupomas ir laikas – refinansavus paskolas, nebereikia mokėti keletos įmokų skirtingiems kreditoriams. Užtenka mokėti po vieną įmoką per mėnesį.
Biudžeto sudarymas
Kitas nemažiau svarbus žingsnis – savo finansinio gyvenimo suvaldymas, biudžeto sudarymas.
Financer.com atstovai įsitikinę – norint ištrūkti iš įsiskolinimų, iš pradžių reikia ištrūkti iš savo paties daromų finansinių klaidų. Išmokus sudaryti mėnesio biudžetą, bei atsisakyti nebūtinų išlaidų (kurios kartais net nepastebimos), galima sutaupyti ne vieną šimtą eurų kiekvieną mėnesį.
Analitikai sako, jog išmokus valdyti savo pinigus, galima pradėti kaupti santaupas, visad turėti papildomų lėšų nenumatytiems atvejams, o taip pat – ir judėti link kuo greitesnio turimų įsiskolinimų padengimo.
Kuo Greitesnis Padengimas
Galiausiai, kalbinami pašnekovai sako, jog turint įsiskolinimų, žmogaus prioritetu turėtų tapti kuo greitesnis skolų grąžinimas.
Anot ekspertų, žmogui pradėjus valdyti savo biudžetą, yra daug žingsnių, kuriuos galima žengti kuo spartesniam grąžinimui.
Tai – sutaupytų lėšų atsidėjimas kiekvieną mėnesį daliniam išankstiniam grąžinimui; turimo nebūtino turto pardavimas kuo greitesniam grąžinimui; kreipimasis į artimus žmones dėl pagalbos kuo greičiau grąžinti skolas (tik tuo atveju, jei esate tikri, jog sugebėsite grąžinti artimiesiems jų finansinę pagalbą); papildomo uždarbio (darbo) paieškos, siekiant gauti papildomų lėšų grąžinimui, ir panašiai.
Kalbinti Financer.com Lietuva atstovai sako, jog svarbiausia – aktyviai stengtis sumažinti savo finansinę naštą. Tada žmogus ne tik pagerins savo finansinę padėtį, bet ir žymiai geriau jausis dėl to, kaip susitvarkė su sunkia situacija.
PR